reklama

Tylko gmina Łaskarzew skorzysta ze schetynówek

Opublikowano: 01 grudzień 2013, 12:35 Kategoria Aktualności
drogischetynówkigmina łaskarzewmost
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wojewoda Mazowiecki ogłosił listę rankingową ?Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych? Wśród 22 mazowieckich projektów drogowych, które mają szansę na dofinansowanie z tzw. schetynówek, jest tylko jeden z powiatu garwolińskiego.
O tym, że w tym roku rządowe pieniądze będzie trudno pozyskać było wiadomo od października. Rada Ministrów obniżyła pulę dla województwa mazowieckiego z 96 mln zł do 24 mln zł. O wsparcie inwestycji drogowych ubiegało się łącznie 190 samorządów, wśród nich te z powiatu garwolińskiego.

Budżetowe cięcia sprawiły, że szansę na dofinansowanie mają jedynie 22 wnioski. Wśród nich jest tylko jeden z naszego powiatu. Pieniądze ze ?schetynówek? otrzyma prawdopodobnie gmina Łaskarzew. Samorząd na remont 900 metrów drogi w Lipnikach może otrzymać 189 tys. zł, co stanowi połowę kosztów inwestycji. Aby tak się stało pod rekomendowanymi przez wojewodę projektami podpis musi złożyć minister administracji i cyfryzacji.

Osiem wniosków samorządów powiatu garwolińskiego uzyskało za małą liczbę punktów by liczyć się w walce o rządowe fundusze. ?Schetynówki? nie wesprą przebudowy dwóch dróg powiatowych ? ul. Spacerowej w Garwolinie oraz ul. Przemysłowej w Pilawie. Poza dofinansowaniem znalazły się także remonty ul. Maciejowickiej w Sobolewie, ul. Krynickich w Pilawie, drogi w Górznie Kolonii, traktu Wola Żelechowska ? Stary Kębłów oraz budowa i przebudowa dróg w mieście Łaskarzew. Poza rekomendowanymi inwestycjami znalazł się również remont wschodniego mostu na rzece Wilga w Garwolinie.

reklama


Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama