reklama

Gm. Sobolew: Radni chcą powrotu policji

Opublikowano: 16 styczeń 2014, 07:02 Kategoria Aktualności
sobolewpolicjaposterunki
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Likwidacja posterunku policji w Sobolewie negatywnie wpłynęła na stan bezpieczeństwa w gminie ? uważają sobolewscy radni. Samorządowcy przyjęli stanowisko, w którym występują o przywrócenie poprzedniej struktur funkcjonowania policji na ich terenie.

Stanowisko zostało przyjęte na ostatniej sesji rady gminy. ? Zapewniano nas, że po wzmocnieniu komisariatu w Łaskarzewie, w Sobolewie będzie bezpieczniej. Upłynęło trochę czasu, a ja tego pozytywnego efektu nie widzę. To nie jest żadna poprawa bezpieczeństwa, że w niedzielę policjanci będą zatrzymywali byle babcię wracającą z kościoła ? mówił radny Krzysztof Ochnio.

Zmiany w strukturze policji na terenie powiatu funkcjonują od roku. Jedyny w powiecie komisariat w Łaskarzewie obejmuje zasięgiem dwa tamtejsze samorządy oraz gminy Maciejowice i Sobolew. Przed grudniem 2012 w wymienionych na końcu gminach działały posterunki.

reklama


?Posterunek Policji w Sobolewie był jedyną jednostką na terenie gminy służącą społeczeństwu, stojącą na straży ochrony bezpieczeństwa ludzi, utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony mienia, wykrywania przestępstw i ścigania ich sprawców. Jej likwidacja nie tylko niekorzystnie wpłynęła na stan bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego ale, również drastycznie utrudniła dostępność mieszkańców do organów Policji. Liczba patroli policyjnych z posterunku w Łaskarzewie nie poprawiła kontaktu mieszkańców z policją? ? czytamy w uzasadnieniu stanowiska radnych z Sobolewa.

Apel trafił do komendantów wojewódzkiego i powiatowego policji oraz do posłów Stanisławy Prządki i Grzegorza Woźniaka.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama