reklama

16 listopada pójdziemy do urn

Opublikowano: 21 sierpień 2014, 15:12 Kategoria Aktualności
wybory samorządowegłosowaniewybory
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Premier Donald Tusk podpisał dzisiaj rozporządzenie w sprawie najbliższych wyborów samorządowych. Nowych wójtów, burmistrzów i radnych wybierzemy 16 listopada. Ewentualna druga tura wyborów została zaplanowana na 30 listopada.

Na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów czytamy, że dzisiejsza decyzja premiera ma się ukazać w Dzienniku Ustaw 27 sierpnia. Tego dnia oficjalnie ruszy kampania wyborcza.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, 8 września mija termin do kiedy partie polityczne, stowarzyszenia, organizacje społeczne oraz wyborcy mogą składać zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Do 7 października jest czas na zgłaszania list kandydatów na radnych: gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich oraz radnych miejskich. 17 października o północy minie termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

reklama


Terminarz obowiązuje też głosujących obywateli. Do 27 października osoby niepełnosprawne mogą zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego, a 7 listopada mija termin na złożenie wniosku w sprawie głosowania przez pełnomocnika.

jd

 

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama