reklama

Najpiękniejsze ogrody wybrane

Opublikowano: 04 wrzesień 2014, 07:19 Kategoria Aktualności
ogródkonkursbalkon
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Warunek był tylko jeden - ogród musi być na terenie Garwolina. Tych ogrodów, godnych uwagi i wyróżnienia jest w naszym mieście bardzo dużo: małe, większe, wyszukane i urocze w swojej prostocie.  Konkurs, corocznie ogłaszany przez Urząd Miasta, ma na celu promocję wśród mieszkańców dbałości o najbliższe otoczenie.

Ogólne wrażenie estetyczne, innowacyjność, funkcjonalność i dostosowanie do otaczającego otoczenia, pomysłowość, układ kompozycyjny i dobór roślin, zróżnicowanie gatunkowe roślin, stopień pielęgnacji - to kryteria oceny i wyboru laureatów. Pod koniec lipca komisja konkursowa w składzie: Jerzy Makulec, Anna Ulrich-Winiarek, Błażej Maszkiewicz, Magdalena Wachłaczenko odwiedziła uczestników konkursu i dokonała oceny.

W tym roku po raz pierwszy zaproszono także internautów do wyboru zwycięzcy w dwóch kategoriach: ogród (połączono kategorie: ogród, zagospodarowanie terenu i detal ogrodowy) i balkon. Na fanpage?u Miasta Garwolin na Facebooku zamieszczono zdjęcia nominowanych obiektów, na które internauci oddawali swoje głosy.

reklama


Laureatami wybranymi przez komisję konkursową są:

W kategorii OGRÓD

I miejsce: Marek Mikulski

II miejsce: Lidia i Mirosław Sobiech / Stanisława Czyżewska

III miejsce: Aneta Rosa / Jadwiga Szeląg

W kategorii BALKON

I miejsce: Zygmunt Kuwał

II miejsce: Mariola Jaworska

W kategorii DETAL OGRODOWY

I miejsce: Jerzy Zieja

W kategorii ZAGOSPODAROWANIE TERENU PRZED POSESJĄ

I miejsce: Elżbieta Kozicka

II miejsce: Marianna Rychlica

Za całokształt pracy i dbałość o estetykę miasta komisja postanowiła wyróżnić Pana Antoniego Frąckiewicza. Nagroda internautów trafia do Marka Mikulskiego (kategoria ogród) i do Marioli Jaworskiej (kategoria balkon).

Jednocześnie pragniemy poinformować, że zdjęcia najpiękniejszych garwolińskich ogrodów i balkonów będzie można oglądać od października w holu wystawowym Pływalni Miejskiej ?Garwolanka?.

Zdjęcia prac uczestników konkursu dostępne są TU

garwolin.pl/opr. łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama