reklama

Gmina Garwolin inwestuje w szkoły

Opublikowano: 11 wrzesień 2014, 07:09 Kategoria Aktualności
gmina garwolinoświataedukacja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Budowa przedszkola w Sulbinach, warta pięć milionów złotych, to nie jedyna inwestycja związana z oświatą na terenie gminy Garwolin.

Przypomnijmy, że naukę w budynku przy byłej trasie krajowej nr 17 rozpoczęło prawie 100 maluchów. Gmina Garwolin wydała na inwestycję pięć milionów złotych. Dzięki dodatkowym 306 tys. zł udało się przeprowadzić ?mokre? prace na pierwszym piętrze przedszkola.

Czas wakacji sprzyjał inwestycjom oświatowym. W Szkole Podstawowej w Woli Władysławowskiej został przeprowadzony remont sali gimnastycznej, która zyskała nową podłogę. - W trzech salach lekcyjnych zostały wykonane nowe podłogi o nawierzchni z wykładziny PCV. Dodatkowo ściany zostały odmalowane, wymieniono oświetlenie i naprawiono schody. W ramach innego zadania szkoła zyskała nowy piec olejny centralnego ogrzewania ? wyjaśnia Marcin Kołodziejczyk z Urzędu Gminy w Garwolinie (na zdjęciu). Remonty w Woli Władysławowskiej pochłonęły ponad 100 tys. zł.

reklama


Z nowego placu zabaw cieszą się uczniowie SP w Rębkowie, który powstał za 126 tys. zł. Miejsce do odpoczynku wybudowano także przy przedszkolu w Woli Rębkowskiej (35 tys. zł). Tuż obok rozpoczęły się prace przy modernizacji boiska. - Inwestycja zakłada wykonanie trzytorowej bieżni o nawierzchni poliuretanowej do biegu na 100 metrów oraz toru do skoku w dal. Zostanie też poprawiona nawierzchnia głównej płyty boiska. Prace zostaną zakończone, o ile pogoda pozwoli, 15 września. Wartość zamówienia to 89 tys. zł ? wyjaśnia Marcin Kołodziejczyk.

Obecny rok szkolny uczniowie z Rudy Talubskiej będą spędzali w szkole, która przypomina teraz plac budowy. Do końca przyszłorocznych wakacji uda się rozbudować najstarszą część placówki. Powstanie m.in. planetarium.

Przy szkole w Michałówce wykonano przyłącze kanalizacyjne.

Łukasz Korycki

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama