reklama

Gm. Trojanów: Pożar w Domu Pomocy Społecznej

Opublikowano: 29 październik 2014, 07:19 Kategoria Aktualności
straż pożarnapożartrojanówżyczyn
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Prawie 90 osób zostało ewakuowanych z DPS w Życzynie (gm. Trojanów) po pożarze, który powstał w pralni budynku. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

To tylko założenia ćwiczeń zorganizowanych z udziałem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. Próbny alarm przeprowadzono w niedzielę. ? Ćwiczenia polegały na praktycznym sprawdzeniu organizacji oraz warunków ewakuacji z obiektu oraz na rozpoznaniu możliwości i warunków prowadzenia działań ratowniczych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej ? wyjaśnia kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy KP PSP w Garwolinie.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że pożar wybuchł w pomieszczeniu pralni, na poziomie parteru. Po jego zauważeniu powiadomiono Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Garwolinie oraz podjęto decyzję o natychmiastowym rozpoczęciu ewakuacji. 72 mieszkanki DPS inne osoby przebywające w obiekcie (14 osób) zostały ewakuowane w miejsce bezpieczne, które wyznaczono w północno-wschodniej części budynku.

reklama


Jako pierwsze na miejsce działań przybyły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Trojanów, a w dalszej kolejności dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Garwolinie.

- Strażacy prowadzili działania gaśnicze, połączone z przeszukiwaniem pomieszczeń. W ćwiczeniach udział wzięło 9 zastępów OSP (łącznie 64 druhów) oraz dwa zastępy PSP ? uzupełnia oficer prasowy.

Po zakończeniu próbnego alarmu komendant Powiatowy PSP w Garwolinie bryg. Dariusz Sadkowski, dowódca JRG st. kpt Marcin Gawinek, st. kpt Krzysztof Kacprowicz, wójt gminy Trojanów  Stanisław Kostyra oraz dyrektor DPS s. Maria Chludzińska omówili i podsumowali przebieg działań, zwracając szczególną uwagę na specyfikę obiektu.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra próbną ewakuację w tego typu obiektach powinno się przeprowadzać co najmniej raz na dwa lata.

KP PSP Garwolin/opr. łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama