reklama

W co zainwestuje gmina Łaskarzew?

Opublikowano: 09 styczeń 2015, 13:15 Kategoria Aktualności
gmina ŁaskarzewinwestycjeOSP
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Plan dochodów to prawie 17 mln złotych. Plan wydatków ? o milion więcej. Gmina Łaskarzew będzie w tym roku inwestować w drogi, domy strażaka, biblioteki, a także rozwój elektronicznej administracji czy likwidację barier wykluczenia cyfrowego.

Samorząd planuje w tym roku realizację wielu zadań. Na trzeci etap budowy sieci kanalizacyjnej w gminie przeznaczono ponad 1mln 400 tys. zł. To najdroższa z tegorocznych inwestycji. Niewiele mniej, bo 1 mln 230 tys. zł, będzie kosztowała przebudowa, rozbudowa i remont Stacji Uzdatniania Wody w Melanowie. Dwie najdroższe inwestycje będą realizowane nie tylko ze środków własnych samorządu, ale także z pożyczek i dotacji zewnętrznych.

Na przebudowę dróg gminnych samorząd wyda 220 tys. zł. Na komputeryzację urzędu ? 10 tys. zł. Szerokim strumieniem pieniądze popłyną także do Ochotniczych Straży Pożarnych. Na modernizację budynków OSP w Starym Pilczynie i Melanowie przeznaczono po 25 tys. zł. Rozbudowa strażnicy w Woli Rowskiej będzie kosztowała 100 tys. zł. W budżecie zaplanowano także wymianę podłóg w świetlicy wiejskiej działającej przy OSP Wola Łaskarzewska.

reklama


Remontu doczekają się także Wiejskie Domu Ludowe. Na termomodernizację budynku w Krzywdzie-Uścieńcu przeznaczono 20 tys. zł. 15 tys. zł będzie kosztowała modernizacja budynku w Sośnince. Tyle samo pieniędzy zostanie przeznaczonych na wykonanie instalacji gazowej w bibliotece w Nowym Pilczynie.

jd

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama