reklama

Poseł kontra sekretarz. Jest kolejny wyrok

Opublikowano: 29 kwiecień 2015, 08:16 Kategoria Aktualności
grzegorz woźniakjerzy piesiosądkopniak
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Sąd Okręgowy w Siedlcach uznał Jerzego Piesio winnym naruszenia dóbr osobistych posła Grzegorza Woźniaka i mecenasa parlamentarzysty Krzysztofa Zająca. Zgodnie z decyzją Temidy, sekretarz starostwa ma opublikować przeprosiny w lokalnych mediach.

Siedlecki sąd rozpatrywał prywatne powództwo Grzegorza Woźniaka i Krzysztofa Zająca. Podstawą pozwu były wypowiedzi sekretarza starostwa Jerzego Piesio publikowane w lokalnych mediach w trakcie postępowania sądowego w sprawie tzw. kopniaka,. Wątki poruszane w spornych wypowiedziach Jerzego Piesio dotyczyły przede wszystkim budowy lądowiska przy garwolińskim szpitalu.

Po 12 miesiącach przed siedleckim sądem zapadł wyrok w tej sprawie. Temida uznała Jerzego Piesio winnym naruszenia dóbr osobistych powodów. Sąd nakazał urzędnikowi opublikowanie łącznie pięciu sprostowań swoich wypowiedzi. Ponadto Jerzy Piesio ma wpłacić na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie 1000 zł. Taką samą kwotę uznany za winnego ma zwrócić posłowi Woźniakowi z tytułu poniesionych kosztów procesowych.

reklama


- Wyrok dla mnie tą żenującą sprawę zamyka. Uważam, że nie można w nieskończoność rzucać bezpodstawnych oskarżeń, nie mających jakiekolwiek związku z prawdą. Żyjemy w świecie zasad i standardów i winniśmy zachowywać się jak cywilizowani obywatele. Rozumiem, że propaganda partyjna ma swoje potrzeby i cele, ale na użytek tej walki nie można atakować bezpodstawnie ludzie ? przyznaje w rozmowie z nami Grzegorz Woźniak.

Poseł liczy, że po drugim wyroku przełożony Jerzego Piesio wyciągnie konsekwencje służbowe. - Liczę na poważniejszą refleksję życiową pana sekretarza, a od obecnego pana starosty oczekuję wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych. Bulwersujący jest fakt, aby władzę samorządową reprezentowali ludzie z kilkoma wyrokami sądowymi ? zaznacza parlamentarzysta.

Przypomnijmy, że w marcu 2014 roku uprawomocnił się wyrok w sprawie ?kopniaka?. Temida uznała sekretarza starostwa winnego kopnięcia i znieważenia Grzegorza Woźniaka. Do ekscesu doszło 14 stycznia 2011 roku w Miętnem podczas spotkania noworocznego organizowanego przez starostwo powiatowe. Wysokość kary grzywny i kosztów sądowych zasądzona od Jerzego Piesio to ponad 4,6 tys. zł.

Wyrok jest prawomocny. Jerzy Piesio nie komentuje orzeczenia sądu. W rozmowie z nami przyznaje, że o wyroku dowiedział się od dziennikarzy. - Wystąpię o uzasadnienie wyroku. Na pewno będę się odwoływał - zapewnia sekretarz.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama