reklama

Gm. Sobolew: Patriotyczna majówka na rowerach

Opublikowano: 04 maj 2015, 06:53 Kategoria Aktualności
sobolewrajd rowerowy
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Gminny Dom Kultury w Sobolewie 1 maja zainicjował patriotyczny rajd rowerowy szlakiem kościuszkowskim. Inicjatywa przyciągnęła wielu amatorów jazdy na dwóch kółkach.

Organizatorom przyświecały dwa szczególne cele - uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja  oraz popularyzacja rekreacji ruchowej jako czynnego wypoczynku.  Większość uczestników posiadała element, który wskazywał na patriotyczny charakter przejazdu (czapki, peruki, chorągiewki).

 

reklama


Rajd rozpoczął się w Gończycach, a kolejna grupa dołączyła w Sobolewie. Mimo przelotnych opadów deszczu w trasę wyruszyło 26 osób. Pierwszym punktem trasy był Kopiec Kościuszki w Krępie, następnie pomnik na Rynku w Maciejowicach, obelisk w Podzamczu oraz pomnik Drzewo Kościuszki na trasie Oronne ? Sobolew.

Przy każdym punkcie trasy uczestnicy rajdu dzielili się wiedzą historyczną dotyczącą danych miejsc i zdarzeń. Organizatorzy przygotowali również znicze, zapalane w miejscach pamięci narodowej. W Podzamczu tuż przed finiszem rajdu, dzięki pomocy leśniczego mogliśmy rozpalić ognisko i upiec kiełbaski, ale także wysuszyć mokre ubrania.

Sponsorem zorganizowanego poczęstunku (kiełbaski, pieczywo, słodycze) była firma Janpol z Garwolina i Sklep Spożywczy Zbigniewa Zawadzkiego z Sobolewa. Mimo trudnych warunków atmosferycznych jakie towarzyszyły przejazdowi, uczestnicy byli w bardzo dobrych humorach. W trakcie jazdy powstały nowe pomysły i cele, które warto jadąc na rowerze odwiedzić i upamiętnić. Jednym z pomysłów na wakacje jest zorganizowanie wyjazdu dwudniowego do Częstochowy.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama