reklama

Gmina Garwolin z długoletnią strategią rozwoju

Opublikowano: 15 maj 2015, 06:34 Kategoria Aktualności
gmina garwolinstrategia
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Na zlecenie i przy współudziale samorządu gminy powstała Strategia Rozwoju Gminy Garwolin na lata 2015-2025. ? Ten dokument ułatwi m.in. staranie się o środki zewnętrzne ? podkreśla wójt Marcin Kołodziejczyk. Mieszkańcy gminy mają jeszcze tydzień, aby zgłosić swoje uwagi do koncepcji.

Po tym terminie i uwzględnieniu ewentualnych wniosków, strategię w formie uchwały przyjmą radni gminy. Prawie 90-stronicowy dokument, oprócz informacji demograficznych, ukazuje także mocne i słabe strony gminy. W opracowaniu czytamy m.in. o walorach przyrodniczych, kulturowych, danych o gospodarce, infrastrukturze czy finansach miejscowego samorządu.

reklama


- Dokument będzie wspierał nasze długoletnie działania. Wytycza kierunki rozwoju gminy. Jest stworzony także po to, aby łatwiej starać się o środki zewnętrzne na nowe inwestycje ? zaznacza wójt gminy Marcin Kołodziejczyk (na zdjęciu).

Strategię opracowała zewnętrzna firma przy współudziale urzędu gminy. Do 22 maja każdy z mieszkańców gminy może złożyć opinie i wnioski na temat dokumentu. O tym jak to zrobić można przeczytać TU.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama