100. urodziny mieszkanki Melanowa

Opublikowano: 16 listopad 2018, 13:48 Kategoria Aktualności

Genowefa Paziewska z Melanowa (gm. Łaskarzew) obchodziła wczoraj swoje 100. urodziny. Przy świętowaniu tego pięknego jubileuszu, oprócz rodziny, nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych i instytucji państwowych.

Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego odśpiewania „200 lat!” oraz złożenia życzeń przez przedstawicieli władz samorządowych i rodzinę. – Cała rada gminy Łaskarzew i pracownicy urzędu gminy serdecznie życzą pani dużo zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń, wszystkiego dobrego i drugiej „setki” – życzył wójt gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz.

Upamiętnią Bataliony Chłopskie

Opublikowano: 16 listopad 2018, 13:01 Kategoria Aktualności
gmina wilgamariańskie porzeczebataliony chłopskiepsl

W niedzielę w Mariańskim Porzeczu (gm. Wilga) obchodzony będzie Dzień Pamięci Batalionów Chłopskich.

Uczestnicy uroczystości oddadzą hołd żołnierzom Batalionów Chłopskich oraz  działaczom Ruchu Ludowego, którzy przed 100 laty wzięli udział w odbudowie wolności. - PSL jest to jedyna partia z obecnie funkcjonujących, która 100 lat temu czynnie włączyła się w odzyskanie niepodległości a jej przywódca - Wincenty Witos, trzykrotny premier mówił: "A Polska winna trwać wiecznie". Wyrazem pamięci będzie wspólna msza w Sanktuarium Maryjnym w Mariańskim Porzeczu a także złożenie kwiatów pod obeliskiem poświęconym BCh. Następnie w Szkole Podstawowej im. O. St. Papczyńskiego w Mariańskim Porzeczu odbędzie się spotkanie okolicznościowe – zaprasza starosta powiatu Marek Chciałowski.

Zuzia Maszkiewicz z Garwolina wydała książkę!

Opublikowano: 16 listopad 2018, 08:48 Kategoria Aktualności

Wydawnictwo Nowa Era zakończyło konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem” i wydało książkę z opowiadaniami laureatów, pt. “Tajemnicza wyprawa”. Premiera odbyła się pod koniec października, a dochód z jej sprzedaży będzie przekazany w całości  na wspieranie i rozwój talentów polskich dzieci.

Zuzanna Maszkiewicz z Garwolina to uczennica szkoły podstawowej z województwa mazowieckiego, która została laureatką drugiej edycji konkursu literackiego „Popisz się talentem”. 24 października jej opowiadanie ukazało się w książce z pracami wszystkich laureatów pt. „Tajemnicza wyprawa”. W tym roku celem organizatorów było zachęcenie dzieci, by przyjrzały się swojemu najbliższemu otoczeniu, dlatego akcja opowiadań napisanych przez uczniów musiała rozgrywać się w rodzinnym mieście lub regionie uczestników konkursu.

WOŚP – Garwolin szuka wolontariuszy!

Opublikowano: 16 listopad 2018, 07:55 Kategoria Aktualności
WOŚPCSiK

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej! Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej! Sztab w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie jak co roku prosi o pomoc wolontariuszy. Chcesz pomóc? Dołącz do nas!

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Żelechów ma rondo 100-lecia

Opublikowano: 15 listopad 2018, 16:58 Kategoria Aktualności
Żelechów11 listopada

Rondo przy parku miejskim w Żelechowie otrzymało nazwę „100-lecia niepodległości”. To jeden z pomysłów społeczności gminy na uczczenie tej wyjątkowej rocznicy. Uroczyste nadanie nazwy rondu odbyło się podczas obchodów 11 listopada.

Uroczystości rozpoczęła msza święta sprawowana w kościele parafialnym w Żelechowie pod przewodnictwem proboszcza tamtejszej parafii ks. prałata Eugeniusza Filipiuka. Oprawę muzyczną przygotowała Orkiestra Dęta OSP w Żelechowie oraz Chór Żelechowa.

Po zakończonej modlitwie wszyscy uczestnicy obchodów, w asyście orkiestry strażackiej i pocztów sztandarowych, przemaszerowali ulicami miasta na rondo przy parku miejskim. W wygłoszonym przemówieniu burmistrz Żelechowa Pani Mirosława Miszkurka nawiązała do wydarzeń sprzed 100 lat, wspominając również osoby związane z Żelechowem, które swoją pracą służyły odradzającej się Rzeczypospolitej.

Nowy sprzęt dla strażaków z Pilawy i Gocławia

Opublikowano: 15 listopad 2018, 11:08 Kategoria Aktualności
pilawaospstraż pożarna

W Urzędzie Miasta i Gminy w Pilawie odbyło się  przekazanie sprzętu zakupionego w ramach realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości,  którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Przekazania dokonała Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie st. bryg. Krzysztofem Tuszowskim. Sprzęt otrzymały dwie jednostki OSP, należące do KSRG: OSP Pilawa i OSP Gocław. Urządzenia i wyposażenie odebrali prezesi jednostek OSP Pilawa – Zbigniew Kisielewski oraz OSP Gocław – Mariusz Szostak.