reklama

Ukradł hantle, gryf i 100 kg obciążników

Opublikowano: 13 czerwiec 2024, 09:48 Kategoria Aktualności
kradzieżpolicjagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Zarzut kradzieży z włamaniem do piwnicy usłyszał 22-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Mężczyzna z komórki lokatorskiej bloku mieszkalnego przy ulicy Długiej w Garwolinie ukradł przyrządy do ćwiczeń warte 1 tys. zł. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Podejrzany został zatrzymany i wkrótce stanie przed sądem.

Na początku czerwca garwolińscy policjanci otrzymali informację, że na ulicy Długiej doszło do włamania do jednej z komórek lokatorskich. Kryminalni ustalili, że sprawca wywarzył z zawiasów drzwi piwnicy i zabrał z jej wnętrza przyrządy do ćwiczeń w postaci hantli, gryfu i obciążników o wadze 100 kg. Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionego mienia na 1 tysiąc złotych.

Rzadziej chorujemy

Opublikowano: 13 czerwiec 2024, 08:05 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 5 min.

Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości powietrza na Mazowszu znacząco spadła. Tak wynika z raportu Europejskiego Centrum Czystego Powietrza. Mowa o ponad 12 tys. przypadków. To pokazuje, że podejmowane przez sejmik Mazowsza i mieszkańców działania przynoszą pozytywne efekty. Właśnie rusza nowy projekt „Mazowsze bez smogu”, na który samorząd województwa otrzymał blisko 132 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza.

Corocznie około 6 tys. Mazowszan umiera przedwcześnie z powodu złej jakości powietrza. Przez 5 lat daje to liczbę 30 tys. osób, czyli mniej więcej tyle, ile mieszka w Nowym Dworze Mazowieckimlub w Mławie. Główna przyczyna smogu jest niezmiennie ta sama – emisja pyłów i gazów z domowych pieców grzewczych i transportu. Właśnie dlatego, w listopadzie 2017 r. samorząd województwa mazowieckiego przyjął uchwałę antysmogową dla Mazowsza. Wprowadziła one liczne zakazy związane z ogrzewaniem domów i mieszkań paliwami stałymi. Nakazała także wymianę nie ekologicznych kotłów, które do ogrzewania wykorzystują paliwa stałe, głównie węgiel i biomasę. Czy te zmiany przyniosły efekt? Na Mazowszu zdecydowanie tak. 

Sprzedawał podrobione elektronarzędzia

Opublikowano: 12 czerwiec 2024, 12:42 Kategoria Aktualności
policjakradzieżoszustwo
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej garwolińskiej komendy zatrzymali 59-latka. Mężczyzna oferował do sprzedaży podrobione narzędzia markowych firm. Funkcjonariusze dotarli do osoby, która kupiła podrobione przedmioty i została w ten sposób oszukana na kwotę 4 tys. zł. Podejrzany usłyszał już zarzut łamania przepisów ustawy o prawie własności przemysłowej oraz zarzut oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Nielegalny handel podrobionymi elektronarzędziami to nierzadki proceder. Z reguły osoby oferujące taki towar umawiają się ze swoimi klientami za pośrednictwem Internetu lub telefonicznie, albo w bezpośrednim kontakcie namawiają przypadkowe osoby. Najczęściej do transakcji dochodzi w pobliżu centrów handlowych. Sprzedawca zachęca klienta bardzo atrakcyjną ceną, sięgającą nawet połowy wartości markowego sprzętu.

Policja na ratunek choremu na padaczkę

Opublikowano: 11 czerwiec 2024, 13:03 Kategoria Aktualności
policjadomaszewmaciejowice
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Policjanci ruchu drogowego garwolińskiej komendy zawsze służą pomocą potrzebującym. Tym razem funkcjonariusze pełniący służbę na motocyklach bez chwili wahania ruszyli na ratunek mężczyźnie, który zasłabł w samochodzie. Dzięki ich sprawnej interwencji nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło, kiedy patrol ruchu drogowego, pełniący służbę na motocyklach, prowadził działania na terenie Domaszewa (gm. Maciejowice). Podczas patrolu zatrzymała ich zdenerwowana kobieta, która powiedziała, że pasażer pojazdu nagle zasłabł i dostał ataku padaczki.

reklama
reklama
reklama