OSP Wilga z nowym wozem

Opublikowano: 13 grudzień 2019, 10:31 Kategoria Aktualności
osp wilgastraż pożarnawilga

832 tys. zł kosztował nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy 4x4, który w ostatnich dniach trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wildze.

Jego zakup został sfinansowany z wielu źródeł. 210 tys. zł to dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. 150 tys. zł dołożyła Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej z siedzibą w Warszawie. Samorząd Województwa Mazowieckiego wsparł zakup kwotą 100 tys. zł. Gmina Wilga z budżetu dołożyła 297 341 zł, Spółka dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Wilga 60 tys. zł, Nadleśnictwo Garwolin 5 tys. zł. Środki własne OSP to 10 tys. zł. Całkowita wartość samochodu to 832 341 zł.

Ambitny budżet gm. Miastków Kościelny na 2020 rok [wideo]

Opublikowano: 13 grudzień 2019, 07:51 Kategoria Aktualności
miastków kościelnybudżet

Ponad 27 mln zł planuje wydać w przyszłym roku gmina Miastków Kościelny. Radni jednogłośnie przyjęli budżet na 2020 rok.

Nad przyszłorocznym budżetem radni pochylili się jako jedni z pierwszych w powiecie. Podczas wczorajsze sesji budżetowej przyjęto plany dochodów i wydatków gminy. Te pierwsze ustalono na 23,221 mln zł, a drugie na 27,021 mln zł. Deficyt wyniesie 3,8 mln zł.

Kasa na drogi. W gminach Garwolin i Trojanów

Opublikowano: 13 grudzień 2019, 07:40 Kategoria Aktualności
trojanówgmina garwolindrogi

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał umowy na łączną kwotę 157 494 733,86 zł. W ramach Funduszu Dróg Samorządowych wybudowane, przebudowane, rozbudowane i wyremontowane zostanie około 215,2 km dróg. W gronie samorządów z dofinansowaniem znalazły się gminy Garwolin i Trojanów.

We wczorajszej uroczystości uczestniczyli m.in. wiceminister Aktywów Państwowych Maciej Małecki, wicewojewoda Sylwester Dąbrowski oraz poseł Zdzisław Sipiera.

Kradzież na targowisku. Policja apeluje o ostrożność

Opublikowano: 12 grudzień 2019, 12:33 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicjakradzież

W ostatnią środę do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zgłosiły się kobiety, które stały się ofiarami kieszonkowców. Zostały okradzione na miejskim targowisku w Garwolinie, dlatego policja apeluje o ostrożność. I przypomina, że kieszonkowcy to nie tylko mężczyźni.

Dwie kobiety straciły portfele wraz z pieniędzmi i dokumentami, które miały w torebkach. Obie nie zauważyły momentu, kiedy zostały okradzione. Duży tłok na targowisku, szczególnie sprzyja złodziejom. Kieszonkowcy przede wszystkim wykorzystują nasze zaaferowanie zakupami w okresie przedświątecznym.

Nowa policyjna Kia. Dla Pilawy i Parysowa

Opublikowano: 12 grudzień 2019, 12:17 Kategoria Aktualności

Garwolińska komenda otrzymała kolejny nowy radiowóz. Jest to Kia Sportage, która została kompleksowo przystosowana do służby. Całkowity koszt pojazdu to ponad 110 tysięcy złotych.

Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie otrzymała nowy radiowóz Kia Sportage z silnikiem benzynowym 1,6l o mocy 177KM. Całkowity koszt pojazdu to ponad 110 tys. zł. Kwota obejmuje radiowóz już gotowy do działania i w pełni przystosowany do służby.

Gmina podsumowała inwestycje ze wsparciem województwa

Opublikowano: 12 grudzień 2019, 07:25 Kategoria Aktualności
sobolewinwestycjesamorząd województwamazowsze

Gmina Sobolew podsumowała inwestycje zrealizowane dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego.

W piątek Janiny Ewy Orzełowskiej – Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego dokonano uroczystego otwarcia inwestycji. Suma dotacji na tegoroczne zadania wyniosła ponad 267 tys. zł.