Garwolin: nowe drogi w 2019

Opublikowano: 21 marzec 2019, 08:06 Kategoria Aktualności
Garwolindrogi

Urząd Miasta w Garwolinie zdaje relację z realizacji miejskich inwestycji zaplanowanych na 2019 rok. W inwestycyjnym planie znalazły się między innymi modernizacje dróg w różnych częściach miasta.

Niektóre inwestycje już są realizowane, inne czekają w kolejce. Właśnie rozpoczęła się budowa ul. Bocznej. Zakres inwestycji przewiduje wybudowanie blisko 180 metrów drogi z kostki brukowej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Konarskiego. Prace budowalne powinny zakończyć się do 12 lipca. Ich koszt to blisko 168 tys. zł. Także do 12 lipca powinna zakończyć się modernizacja ulicy Beethovena. Ma tam powstać droga z kostki brukowej, chodnik oraz umocnienie rowu odwadniającego. Koszt tej inwestycji to kwota ponad 433 tys. zł.

Nietrzeźwy z zakazem uciekał przed policją

Opublikowano: 20 marzec 2019, 11:50 Kategoria Aktualności
żelechówpolicjapościg

Policjanci z garwolińskiej drogówki w Piastowie (gm. Żelechów) zatrzymali po pościgu kierującego samochodem osobowym vw, który jak się okazało miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Na dodatek prowadził pojazd mimo zakazu sądowego.

Wczoraj policjanci z garwolińskiej drogówki podczas kontroli pojazdów na drodze powiatowej w miejscowości Piastów próbowali zatrzymać pojazd VW Golf, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Jednak siedzący za kierownicą mężczyzna nie zatrzymał pojazdu na wyraźny sygnał dawany przez umundurowanego funkcjonariusza Policji i kontynuował jazdę. Za samochodem policjanci ruszyli w pościg. Po chwili zatrzymali uciekającego. Kierującym okazał się 24-letni mieszkaniec gminy Kłoczew. Po przebadaniu go na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że miał ponad promil, ponadto kierował nie stosując się do sądowego zakazu.

Stracił prawko za liczbę pasażerów

Opublikowano: 20 marzec 2019, 11:48 Kategoria Aktualności
buspolicja

Policjanci z garwolińskiej „drogówki” podczas służby zatrzymali do kontroli drogowej kierującego busem. Okazało się, że mężczyzna przewoził 33 pasażerów, a pojazd był przystosowany do przewozu 21 osób. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierującemu zatrzymano prawo jazdy i ukarano mandatem. Na jego konto wpłynęło też 10 punktów karnych.

W poniedziałek, kilka minut po godzinie 7.00 policjanci ruchu drogowego z Garwolina, na terenie gminy Sobolew, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mercedes, którym kierował 48 - letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Podczas kontroli okazało się, że samochodem podróżuje nadmierna liczba pasażerów. 

Taneczny weekend w Garwolinie

Opublikowano: 20 marzec 2019, 08:46 Kategoria Aktualności
turniej tańcaKordaszewscy

Grand Prix Polski PTT, III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego oraz III Amatorski Turniej Tańca Towarzyskiego. I to wszystko w najbliższy weekend w Garwolinie. Oprócz czołowych polskich par tanecznych, na parkiecie wystąpią między innymi mistrzowie świata w rock’n’rollu akrobatycznym. Sobotnią galę poprowadzi Iwona Pavlović.

To będą dwa dni pełne tańca i muzyki. Wielkie święto tańca w Garwolinie odbędzie się po raz trzeci. W ubiegłym roku przed garwolińską publicznością wystąpiło ponad 1300 tancerzy z całej Polski – od kilkuletnich dzieci zaczynając, kończąc na dorosłych z najwyższą klasą taneczną. Nie inaczej będzie w tym roku. - Wspaniałe pary, masa sponsorów, którzy robią wszystko, żeby ta impreza była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Atrakcje będą, jak zawsze w Garwolinie, niesamowite – mówi Piotr Kordaszewski ze Studia Ruchu Kordaszewscy, które jest głównym organizatorem wydarzenia. – Byliście z nami przez dwa lata, bądźcie z nami również w tym roku. Uwierzcie mi, że się nie zawiedziecie – przekonuje.

Chcieli ukraść skubarkę

Opublikowano: 20 marzec 2019, 06:00 Kategoria Aktualności
kradzieżtrojanówpolicja

Policjanci z powiatu garwolińskiego zatrzymali sprawców kradzieży maszyny przemysłowej z terenu zakładu produkcyjnego znajdującego się na terenie gminy Trojanów. Teraz grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

W piątek dyżurny garwolińskiej policji otrzymał zgłoszenie , o złodziejach przebywających na terenie nieczynnego zakładu produkcyjnego znajdującego się w gminie Trojanów. Na miejsce pojechali Policjanci z Posterunku Policji w Trojanowie, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn dokonujących kradzieży maszyny przemysłowej „skubarki” do drobiu o wartości 13 tys. złotych.

PCKiP bez dyrektora

Opublikowano: 19 marzec 2019, 11:37 Kategoria Aktualności
PCKiPBeata Pasternakdworek Miętne

Beata Pasternak, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem, złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. PCKiP pokieruje tylko do końca marca.

Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem Beata Pasternak złożyła rezygnację 13 marca. Starosta garwoliński Mirosław Walicki przyjął rezygnację i z dniem 1 maja Beata Pasternak oficjalnie przestanie być dyrektorem ośrodka w Miętnem. Tak naprawdę jego pracą pokieruje jedynie do końca marca, a w kwietniu zostanie zwolniona z obowiązku świadczenia pracy.