reklama
reklama
reklama

Premier w Pilawie o polityce socjalnej

Opublikowano: 30 listopad 2022, 12:59 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Premier Mateusz Morawiecki, wraz z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg, złożył wizytę w żłobku samorządowym w Pilawie.

Obecnie funkcjonuje 8 tys. żłobków i klubów dziecięcych, w których jest ok. 228 tys. miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech. W 2015 roku było to niespełna 3 tys. placówek, które oferowały miejsca dla  84 tys. dzieci. 

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 30 listopad 2022, 09:04 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 21 do 27 listopada.

Auto wypadło z drogi

21 listopada. Na drodze wojewódzkiej nr 807 w miejscowości Godzisz przed godz. 23 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego, który wypadł z drogi. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu instalacji LPG i odłączeniu akumulatora. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Most po remoncie, strażacy z wyposażeniem

Opublikowano: 30 listopad 2022, 08:55 Kategoria Aktualności
gmina parysówmostospstraż pożarna
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W gminie Parysów odbyło się poświęcenie i oddanie do użytku nowo wyremontowanego mostu w miejscowości Kozłów na rzece Świder oraz przekazanie sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostek OSP.

Dzięki zaangażowaniu samorządu Mazowsza, a w szczególności Janiny Ewy Orzełowskiej sześć jednostek ochotniczej straży pożarnej otrzymało sprzęt specjalistyczny, który jest niezbędny podczas wielu akcji ratunkowych i wezwań w teren oraz środki ochrony osobistej strażaka, które poprawią bezpieczeństwo i komfort pracy strażaków.

Linie autobusowe z dopłatą

Opublikowano: 30 listopad 2022, 08:48 Kategoria Aktualności
miastków kościelnypilaważelechówautobusy
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski podpisał łącznie 59 umów z przedstawicielami samorządów z województwa mazowieckiego na objęcie w 2023 r. dopłatą zadań organizatora transportu publicznego ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Na ich mocy samorządy te otrzymają dopłatę o łącznej wysokości ponad 54 mln zł na uruchomienie połączeń lokalnych. W powiecie garwolińskim skorzystają trzy samorządy.

- Szanowni Państwo, bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj podpisać umowy z samorządami w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dużo samorządów zdecydowało się na odtworzenie połączeń autobusowych, które ułatwią życie mieszkańcom wykluczonym komunikacyjnie. Od nowego roku, dzięki dofinansowaniom będą mogli Państwo realizować swoje plany przewozowe - powiedział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Bez kwaśnych min się nie obyło

Opublikowano: 29 listopad 2022, 10:41 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Jabłko w nagrodę, a cytryna dla kierowcy, który nie przestrzegał przepisów ruchu drogowego. Taką akcję przeprowadzili dzielnicowy z Żelechowa i policjanci ruchu drogowego. W działania zaangażowali się uczniowie klas mundurowych miejscowej szkoły. Wyjątkowo tylko podczas akcji – zamiast mandatu kierujący mieli kwaśne miny. I choć byli zaskoczeni nietypową kontrolą, bez wymówek przyjmowali plastry kwaśnego owocu i… obiecywali poprawę.

Kilka dni temu w Żelechowie na ulicy Długiej dzielnicowy z miejscowego posterunku asp. Przemysław Redzik oraz garwolińscy policjanci ruchu drogowego asp. szt. Witold Kowalski i sierż. szt. Bartłomiej Dadas prowadzili nietypowe kontrole drogowe. Towarzyszyli im uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie wraz z opiekunem podinspektorem rezerwy Stanisławem Madejskim.

Wstęgi przecięte, drogi oddane

Opublikowano: 28 listopad 2022, 20:02 Kategoria Aktualności
starostwodrogipowiatParysówŻelechówBorowie
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ponad 3 mln zł kosztowały powiatowe inwestycje drogowe, które w piątek oficjalnie oddano do użytku. Dwie drogi i most będą służyć mieszkańcom.

W Parysowie, w Lalinach (gmina Borowie) oraz w Nowym Goniwilku (gmina Żelechów) przecięto wstęgi, dokonano poświęcenia, a tym samym oficjalnie oddano do użytku trzy inwestycje drogowe. Inwestycje, których łączna wartość wynosiła ponad 3 mln zł zostały zrealizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W Parysowie otwarto przebudowany 300-metrowy odcinek drogi powiatowej nr 1317W Parysów – Gózd – Borowie przy ul. Borowskiej. W ramach zadania, które było realizowane od września do listopada br. wykonano obustronne chodniki o łącznej długości ponad 600 m, a w odcinek wbudowano łącznie 372 tony asfaltobetonu. Wartość całkowita zadania to 689 070,98 zł, kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład wynosiła 378 299,97 zł.

reklama
reklama

TOP

reklama