106. urodziny najstarszej mieszkanki powiatu!

Opublikowano: 27 styczeń 2020, 17:42 Kategoria Aktualności
garwolinmarianna rękawek

Należy do nielicznego grona najstarszych Polaków, a na pewno jest najstarszą mieszkanką Garwolina i powiatu garwolińskiego.

Pani Marianna Rękawek, z domu Jasińska, urodziła się 25 stycznia 1914 roku w Garwolinie. Tu wychowywała się, założyła rodzinę i mieszka do tej pory. Ma dwoje dzieci, dziewięcioro wnucząt i szesnaścioro prawnucząt. Dostojna Jubilatka pomimo swojego wieku cieszy się znakomitym zdrowiem, kondycją i dopisuje jej humor –  trudno uwierzyć, że właśnie skończyła 106 lat.

Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 27 styczeń 2020, 13:59 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zaistniałych od 20 do 26 stycznia

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 193 interwencje, odnotowali 2 wypadki i 16 kolizji drogowych.

Oszustwa w sieci

20 stycznia mieszkanka gminy Łaskarzew złożyła zawiadomienie, że na jednym z portali społecznościowych zakupiła kosmetyki i do czasu złożenia zawiadomienia nie otrzymała zakupionego towaru. Kobieta oszacowała straty na kwotę ponad 150 złotych. Do podobnego oszustwa doszło kilka dni później. 23 stycznia 25-letni mieszkaniec gminy Łaskarzew złożył zawiadomienie, że na jednym z portali społecznościowych zakupił części do e-papierosa i do czasu złożenia zawiadomienia także nie otrzymał zakupionego towaru. Mężczyzna oszacował straty na kwotę ponad 150 złotych. Postępowania w tych sprawach prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Łaskarzewie.

Zabrali cztery prawka. Za alkohol i prędkość

Opublikowano: 27 styczeń 2020, 12:17 Kategoria Aktualności
alkoholpolicjaprędkość

Nowoczesny sprzęt w rękach policjantów to skuteczne połączenie, służące do walki z piratami drogowymi. Podczas ubiegłego tygodnia na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali cztery prawa jazdy.

22 stycznia w Miastkowie Kościelnym 28-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, kierował samochodem marki VW, znajdując się w stanie po użyciu – wynoszącym ponad 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Bilans tygodnia: 2 wypadki i 16 kolizji

Opublikowano: 27 styczeń 2020, 12:09 Kategoria Aktualności

Podczas ubiegłego tygodnia na terenie powiatu garwolińskiego odnotowano dwa wypadki i 16 kolizji drogowych. Policja apeluje o ostrożność i rozsądek.

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Wola Rębkowska w dniu 23 stycznia około godziny 22.30. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 38-letni mieszkaniec gminy Łaskarzew, kierując samochodem marki Peugeota na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przydrożne drzewo. Jak się okazało kierowca w wydychanym powietrzu podsiadał blisko 1,5 promila alkoholu. Wyniku zdarzenia  doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Postępowanie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 27 styczeń 2020, 09:48 Kategoria Aktualności
kronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 20 do 26 stycznia.

 

Rozszczelnienie instalacji gazowej w Garwolinie

20 stycznia. Po godz. 6 w Garwolinie doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej przy skrzynce gazomierza, która znajdowała się na ścianie budynku mieszkalnego. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zakręceniu zaworu odcinającego dopływ gazu do budynku. Po przyjeździe Pogotowia Gazowego miejsce zdarzenia zostało przekazane. W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP.

Józef Siarkiewicz patronem ulicy w Garwolinie?

Opublikowano: 24 styczeń 2020, 21:28 Kategoria Aktualności
józef siarkiewicz

Czy wieloletni nauczyciel śp. Józef Siarkiewicz będzie miał swoją ulicę w Garwolinie? Wniosek w tej sprawie do rady miasta złoży garwoliński oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Adam Grzegorz Makulec.

Przyjaciel zmarłego we wtorek, za pośrednictwem facebooka, podzielił się tą inicjatywą. „Czy śp. Józef Siarkiewicz, wychowawca kilku pokoleń mieszkańców Garwolina, wielki patriota, Zasłużony dla Garwolina, dla wielu jeden z symboli naszego miasta powinien zostać patronem jednej z ulic? Może warto rozważyć czy możliwa jest zmiana nazwy ulicy Szkolnej na ulicę Józefa Siarkiewicza?” – napisał. Jak dodaje, w rozmowie z nami, rodzina Józefa Siarkiewicza nie ma nic przeciwko takiej inicjatywie.