Spotkanie z premierem Morawieckim zakończone awanturą [wideo]

Opublikowano: 05 maj 2018, 18:26 Kategoria Aktualności
premiermateusz morawieckipisgarwolin

Ponad 500 osób wzięło udział w spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Szef rządu do Garwolina przyjechał w zastępstwie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Po spotkaniu doszło do awantur i przepychanek między zwolennikami i przeciwnikami partii rządzącej.

O tym, że nad Wilgę przyjedzie szef rządu, a nie partii rządzącej, było wiadomo od wczorajszego wieczoru. Jarosława Kaczyńskiego przed przyjazdem do Garwolina powstrzymały problemu zdrowotne.

Na spotkanie z premierem do hali przy Żwirki i Wigury przyszło ponad 500 osób. Przez godzinę szef rządu opowiadał o zasługach swojego ugrupowania. Premier skupił się na kilku obszarach. Wiele powiedział o pomocy dla niepełnosprawnych. Wspomniał także o kolejnych sztandarowym programie PiS – szkolnej wyprawce. – Począwszy od sierpnia, co roku, każda rodzina, która ma dzieci w wieku szkolnym, będzie otrzymywała przed 1 września po 300 zł na dziecko – mówił Mateusz Morawiecki.

O Garwolinie szef rządu mówił bardzo mało, praktycznie wcale. Prezes rady ministrów wspomniał, że szansą dla gmin naszego powiatu będzie program modernizacji dróg lokalnych, który został w tym roku zwiększony.

Przez kilkanaście minut premier wymieniał ułatwieni dla przedsiębiorców. Mówił o proporcjonalnej do obrotu firmy składce na ZUS i obniżce podatku CIT. Przy okazji omawiania sektora służby zdrowia chwali rząd m.in. za wprowadzenie e-recept. W kwestii rolnictwa Mateusz Morawiecki ogłosił, że wkrótce opinii publicznej zostanie przedstawiony program, nazwany roboczo, „Rolnik+”, który ma być szansa na rozwój działalności gospodarczej na polskiej wsi.

Zebrani nie mieli okazji zadać pytania premierowi. Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska odczytała z kartki pytania zebrane wcześniej od uczestników.

Na koniec spotkania zrobiło się gorąco, dosłownie i w przenośni. Przeciwnicy rządu rozpostarli na oczach premiera transparenty m.in. z napisami „Nie kłam” czy „Pycha i szmal”. Spotkało się to z ostrą reakcją zwolenników PiS. W garwolińskiej hali doszło do przepychanek, w ruch poszły łokcie. Słowne utarczki trwały także przed budynkiem. Musiała interweniować policja.

Po spotkaniu premier udał się do Trąbek, gdzie wziął  udział w wieczornej mszy świętej.

W spotkaniu z premierem wzięli udział m.in. minister energii Krzysztof Tchórzewski, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, sekretarz stanu ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji Paweł Majewski, poseł Grzegorz Woźniak, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Nie zabrakło także lokalnych samorządowców burmistrza Garwolina Tadeusza Mikulskiego, przewodniczącego rady miasta Marka Jonczaka, wójta gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka, wójta gminy Górzno Waldemara Sabaka, wojta gminy Trojanów Stanisława Kostyry.

Zapis relacji wideo ze spotkania

Łukasz Korycki

Komentarze  

-2 #48 profesjonalizmmiki 2018-05-10 11:01
Kto te "profesjonalne" zdjęcia publikował???
Temat owszem chwytny, ale jakość grafiki - wstyd.
Cytować
-5 #47 Co za bzduryRyś 2018-05-09 21:25
Cytuję Dojna zmiana:
minister Gliński przejdzie do historii jako główny cenzor, który zasiada w ministerstwie kultury. Odnosząc się do sprawy zakupu kolekcji Czartoryskich, Mieszkowski powiedział, że Gliński decyzją o jej zakupie uruchomił bardzo niebezpieczną ścieżkę. – Co się ma stać, kiedy Radziwiłłowie, Lanckorońscy, Czartoryscy, którzy mają swoje obiekty sztuki w Polsce, mają dzisiaj z nimi zrobić? To też pan kupi?

Jak czerpiesz wiedzę z Nowoczesnej i Mieszkowskiego
to tylko współczuć. Cenne dzieła sztuki kupione dla państwa i narodu polskiego za ułamek wartości. Co jest w tym złe i niezrozumiałe? Tak piszą na Onecie i gazeta pl? Muzealnicy mówią wprost że to zakup stulecia . Nie mówiąc o ułamku ogólnej kwoty.
Cytować
-3 #46 Kaczyński większy od PiłsudskiegoParanoja 2018-05-09 07:03
Jarosław Kaczyński to bardzo skromny człowiek, choć jeśli chodzi o polityczne dokonania przewyższa on Józefa Piłsudskiego - tak w skrócie można przekazać to, co sądzi Kaczyńskim Marek Suski. Szeregowy działacz PiS wie, że jego dowódca ma na polu walki mniejsze dokonania od Piłsudskiego, uważa jednak, że prezesowi PiS należy się Order Orła Białego. Szkopuł w tym, że Jarosław Kaczyński pewnikiem krępowałby się go przyjąć, gdyż jest... wyjątkowo skromny.
Cytować
+5 #45 Oto twarze PIS-aDojna zmiana 2018-05-09 07:01
minister Gliński przejdzie do historii jako główny cenzor, który zasiada w ministerstwie kultury. Odnosząc się do sprawy zakupu kolekcji Czartoryskich, Mieszkowski powiedział, że Gliński decyzją o jej zakupie uruchomił bardzo niebezpieczną ścieżkę. – Co się ma stać, kiedy Radziwiłłowie, Lanckorońscy, Czartoryscy, którzy mają swoje obiekty sztuki w Polsce, mają dzisiaj z nimi zrobić? To też pan kupi?
Cytować
+3 #44 Boże dlaczego opuściłeś wyznów PISlandiiGaszenie pożaru 2018-05-09 06:41
Zdaniem Piotra Zgorzelskiego (PSL-UED) projekt "nie
"Tu chodzi tylko i wyłącznie o gaszenie pożaru medialnego wywołanego ujawnieniem istniejącego w rządzie patologicznego systemu dopłat bezpośrednich dla kolesiów. Patologicznego systemu dopłat bezpośrednich dla ministrów i wysokich urzędników" - powiedział Zgorzelski.
"Koszty waszego rozpasania sięgają milinów złotych, które lekką ręką wydajecie dla swoich partyjnych działaczy. Nie macie problemu nagradzać swoich, tylko i wyłącznie tych z legitymacją PiS, tutaj grosza nie szczędzicie, dla protestujących matek nie ma pieniędzy, dla ministrów, a jakże, są" - podkreślił poseł.
Cytować
+4 #43 yx 2018-05-08 21:35
Boże. Zdjęcia pokazują, że zwolennicy PiSu w naszym mieście, oprócz tzw. aktywu, to w większości postkomuna. Panie ! ratuj nas, my nie chcemy na wschód.
Cytować
+8 #42 kadryjan 2018-05-07 18:30
N a zdjęciu z a premierem brakuje Eli S. czyżby koniec kariery politycznej tak sprawdzonej w boju wyborczym postaci.A może ktoś powie czy przy premierze są miejscowi " misiewicze", a może będą po wyborach
Cytować
-9 #41 Spotkanie premieraGosc 2018-05-07 17:15
Ludziska poco się klucicie poco tyle jadu czy wy oczu i rozumu niemacie polska to guwniany kraj wyzysku rzadzony niewiadomo przez kogo jakiej narodowości są ci ludzie z pisu czy z po czy to są Polacy i czy im zależy na tym kraju pamiętacie takie guwno jak solidarność Hanka Wałęsa Mazowiecki sprzedali nas wszystkich, wszystkich polskich robotników kturzy za nich walczyli i jaki z tego morał.
Cytować
+4 #40 Welcome to fcuking PRLWojtek63 2018-05-07 15:14
Witamy w (niedobrym) PRL.
https://www.youtube.com/watch?v=gM6gcOcuDBg

Śmieszne i tragiczne. Katole z PiS powielają standardy komunistów.
Cytować
+2 #39 Kto tu kłamieGlin 2018-05-07 12:29
Cytuję Pycha:
PIS KŁAMIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po
Jasne jasne...narazie realizuje program wyborczy. A tak nawiasem jak to możliwe że PO nie spełniła nawet jednego postulatu że swojego programu ? Kto tu kłamie?
Cytować
+7 #38 pytania z kartkiBruno 2018-05-07 10:57
,,...Zebrani nie mieli okazji zadać pytania premierowi. Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska odczytała z kartki pytania zebrane wcześniej od uczestników...' ' i to pokazuje całą prawdę o obecnej władzy .
Cytować
+10 #37 a kodziarzeJohn 2018-05-07 09:44
Cytuję Pycha:
PIS KŁAMIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bez zębów mówią prawdę ?? Eh zero
Cytować
-1 #36 czy własny smródJohn 2018-05-07 09:42
Cytuję tomi:
to można śmiało powiedzieć że elektorat PISu nie dopisał 500 osób na tak dużą halę , trybuny były prawie puste oglądąłem przemówienie premiera ble ble ble , liczby , procenty , w każdym mieście ta sama śpiewka . Szkoda że poseł Kaczyński się rozchorował duzo zdrowia :-) tak na marginesie ludzi można oszukać zdrowia już nie ............pośle .

Cie nie dusi ?
Cytować
-9 #35 PółgłówkuJohn 2018-05-07 09:40
Cytuję Adam:
Ludzie PiS, nie ośmieszajcie się, wiem że jesteście zakompleksieni, coś w życiu wam nie wyszło, zazdrościcie tym którzy mają więcej od was, ocknijcie się, nie bądźcie tacy zawistni, ruszcie głowami, po rządach PiS-u nie pozbieramy się przez długie lata, wszystkiego dobrego Wszystkim, obudźmy się!

Zakompleksiony to chyba ty jesteś, co za burak
Cytować
+8 #34 PółgłówkuJohn 2018-05-07 09:39
Cytuję Faryzeusz:
Dobrze sie przyjrzyjcie sympatykom pis w garwolinie i ich twarzom. Sami starsi ludzie, mało wykształceni, bardzo wierzący. Ci ludzie wiedzę o świecie czerpią z pisowskiej telewizji: Trwam, TvP 1,2,3, polonia. Europa jest im obca, taki zakazany owoc, obcy świat. Dla tych ludzi komputer to czarna magia, a ksiądz to wyrocznia.Obcy jest im teatr, książką, dobry film, nie znają sie na sztuce.Swoim postępowaniem, który niewiele ma kulturą. Swoją niewiedzą i zakłamaniem chcą zakrzyczeć rzeczywistość. Nie chcą wytężać swoich komórek i pomyśleć ciut krytycznie. To dla nich profesor Rzepliński,Krystyna Janda, Janusz Gajos, Jurek Owsiak, Jerzy Stuhr i wielu, wielu innych wybitnych Polaków to targowica. To oni uwazaja sie za prawdziwych Polaków, a swoich adwersarzy utopiliby w łyżce wody. Taka jest prawda i to jest prawda oczywista.ce wody

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-awantura-na-spotkaniu-premiera-z-mieszkancami-garwolina,nId,2577786#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

na twoich kodach to faktycznie tłumy i sama bezzębna młodzież
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież