Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 09 lipiec 2018, 09:42 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zaistniałych od 2 do 8 lipca

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 270 interwencji, odnotowali  23 kolizje i 5 wypadków drogowych.

Kradzież na budowie S17

2 lipca w Sulbinach nieznany sprawca z koparki marki CAT, znajdującej się na terenie budowy trasy S-17, dokonał kradzieży około 200 litów oleju napędowego. Ustaleniem sprawcy i odzyskaniem skradzionego mienia zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Nielegalne papierosy w Tucsonie

4 lipca w Garwolinie funkcjonariusze z zespołu d/w z przestępczością gospodarczą i korupcją oraz WK KPP w Garwolinie w trakcie przeszukania samochodu Hyundai Tucson wraz z  przyczepką samochodową zabezpieczyli 125 paczek papierosów i dwa worki foliowe z zapięciem strunowym z zawartością krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej Ministerstwa Finansów RP. Łączna wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosła ponad 5 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzi KPP Garwolin.

Włamanie i podpalenie w Rudzie Talubskiej

W okresie od 30.06 do 01.07 nieznany sprawca, po uprzednim dostaniu się do wnętrza metalowego kontenera, dokonał kradzieży różnego rodzaju elektronarzędzi, po czym prawdopodobnie dokonał jego podpalenia.  W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ metalowy kontener i znajdująca się w nim zagęszczarka oraz nadpaleniu uległa stojąca obok koparko-ładowarka. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Kierowca bez uprawnień, ale z promilami

4 lipca w miejscowości Iwowe policjanci z Borowia zatrzymali 45-latka, który kierował pojazdem mechanicznym marki ZIPP, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 2.91 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz nie stosował się do postanowienia sądowego o cofnięciu uprawnień. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Potrącenie rowerzysty w Garwolinie

6 lipca w Garwolinie na skrzyżowaniu ul. Staszica/Stawki doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 70-letni mężczyzna jadąc rowerem po chodniku na ulicy Staszica, skręcił na oznakowane przejście dla pieszych, gdzie kontynuował jazdę wzdłuż przejścia, w wyniku czego doszło do zderzenia z prawidłowo jadącym ulicą Staszica w kierunku Głoskowa samochodem VW Tuareg kierowanym przez 45-letniego mężczyznę. W wyniku zdarzenia kierujący rowerem doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Kierujący VW trzeźwy, od rowerzysty pobrano krew do badania na zawartość alkoholu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Pijany uderzył w ogrodzenie

7 lipca w Górznie 24-letni mężczyzna, kierując samochodem marki Opel Astra zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Jak się okazało mężczyzna nie stosował się zakazu sądowego prowadzenia wszelkich pojazdów oraz kierował pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości wynoszącym 0.96 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadza policjanci z KPP Garwolin.

Wypadek w Żelechowie

8 lipca w Żelechowie na ulicy Długiej doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna kierujący samochodem marki Ford Fiesta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki VW Polo kierowanym przez kobietę, doprowadzając do zderzenia. W wyniku zderzenia pojazdów obrażeń ciała doznała pasażerka VW. Kierujący trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Żelechów.

Dwie osoby poszkodowane po wypadku w Sobolewie

8 lipca w Sobolewie doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki VOLVO S 40 z dotychczas nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w betonowe ogrodzenie. W skutek zdarzenia kierowca, jak i 17-letnia pasażerka pojazdu doznali obrażeń ciała. Kierowca był trzeźwy. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Sobolew.

KPP Garwolin/oprac. red.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież