Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 09 lipiec 2018, 11:48 Kategoria Aktualności
strażkronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 2 do 8 lipca.

Zdarzenie drogowe w Józefowie, gm. Górzno

2 lipca. Przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Józefowie, w którym uczestniczył samochód ciężarowy Renault Magnum i samochód osobowy Renault Traffic. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w uszkodzonych pojazdach. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe w Domaszewie

2 lipca. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Domaszewie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Honda Civic i Skoda Octavia. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w uszkodzonych pojazdach. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

2 lipca. Przed godz. 17 jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do Wilgi, gdzie strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania i startu śmigłowca LPR. Działania trwały ponad jedną godzinę.

Zderzenie pociągu z samochodem dostawczym w Pilawie

3 lipca. Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Pilawie. Uczestniczył w nim samochód dostawczy Renault Master i pociąg osobowy, którym podróżowało łącznie siedem osób. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Strażacy zabezpieczyli teren działania i odłączyli zasilanie elektryczne w samochodzie. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Miętnem

3 lipca. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na modernizowanym odcinku krajowej „17” w Miętnem, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Nissan i Seat. Pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia udzieliły zespoły ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonych pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar ciągnika siodłowego w miejscowości Dudki, gm. Trojanów

5 lipca. Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze ciągnika siodłowego marki Mercedes Actros w miejscowości Dudki. Pożar powstały w komorze silnika został częściowo stłumiony przez kierującego pojazdem przy użyciu gaśnicy proszkowej. Działania zastępów straży polegały na podaniu piany, co doprowadziło do całkowitego ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Mierżączce, gm. Górzno

5 lipca. Przed godz. 24 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17”w Mierżączce, gdzie samochód osobowy Audi A4 zjechał z drogi i znalazł się w rowie. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonym pojeździe. W akcji trwającej pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe w Zgórzu

6 lipca. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Zgórzu, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Sharan i Opel Tigra. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które następnie przekazali przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w uszkodzonych pojazdach i dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Górznie

7 lipca. Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Górznie, gdzie samochód osobowy Opel Astra zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonym pojeździe sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Górzno.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie

8 lipca. Po godz. 4 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Długiej w Żelechowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Ford Fiesta i Volkswagen Polo. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonych pojazdach i sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież