Ufo wróciło do Kobylej Woli?

Opublikowano: 26 lipiec 2018, 08:18 Kategoria Aktualności
ufokobyla wolagórzno

Po sześciu latach ponownie na polach Kobylej Woli pojawiły się kręgi w zbożu. W historii wsi w gminie Górzno to już dziesiąty raz, kiedy w zbożu ułożono tajemnicze znaki.

Kręgi w Kobylej Woli po raz pierwszy pojawiły się w 2004 roku. Od tamtego czasu regularnie co roku w czasie wakacji, na przełomie lipca i sierpnia, powstają piktogramy. Zawsze na tym samym polu. Tym razem kręgów jest kilka o średnicy 3-5 metrów.

Zdjęcia piktogramów otrzymaliśmy od czytelnika Stanisława. Kręgi nie są wykonane bardzo precyzyjnie i są ułożone tuż przy polnej drodze. To zwiększa prawdopodobieństwo tego, że wykonał je człowiek. Podobnie jak w poprzednich latach nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał. Choć, sądząc po reakcjach mieszkańców, UFO nie robi tu żadnego wrażenia.  

W 2011 roku na pola do Kobylej Woli przyjechali badacze zjawisk niewyjaśnionych. – Kręgi wizualnie nie powalają. Nie świadczy to jednak o tym, że są wykonane przez ludzi. Ta siła może się z nami bawić – mówił wówczas Marcin Mizera z Projektu NPN.

Największy krąg w historii Kobylej Woli powstał w 2008 roku. Miał 30 metrów średnicy. Wówczas tajemnicą wsi zainteresowało się fundacja Nautilus. - Kręgi w Kobylej Woli robią bardzo dobre wrażenie. Spełniają większość wymagań, które świadczą o autentyczności tych piktogramów. Po szczegółowych badaniach okazało się, że mają one kształt elipsy z zarysowanym elementem przestrzennym, co praktycznie wyklucza powstanie kręgów z pomocą człowieka – twierdził wtedy Robert Bernatowicz, prezes organizacji badającej m.in. piktogramy. W 2009 roku badacze z Nautilusa mieli przyjechać do Kobylej Woli i rozstawić obóz badawczy. Niestety ktoś lub coś ułożyło kręgi na dwa dni przed planowanym przybyciem.

Łukasz Korycki

fot. czytelnik Stanisław

Komentarze  

+3 #6 UFOMarcin 2018-07-27 14:57
To nie UFO tylko ten pies ze zdjęcia wydeptał
Cytować
+3 #5 X-filesMulder 2018-07-27 13:46
A widać te kręgi z kosmosu?
Cytować
+1 #4 sabakowe UFOBigCyc 2018-07-27 10:27
Cytuję łagodnosci:
To nie ufo tylko LWP z Maciejowic na czele z oficerkiem :oops: a tymczasem Sylwester wychodzi z założenia że... : najpierw władca pragnie żeby poddani go kochali, jak nie kochają to chociaż podziwiali, a jak nie kochają i nie podziwiają to żeby przynajmniej się bali.

przestańcie płk Kwiatkowski i jego pislam-czycy pisać nieprzywoite rzeczy na kochanego naszego wójta Sylwestra. Nieładnie, to wyraz braku szacunku i wychowania (a to wynosi się z domu rodzinnego). To taki maciejowicki, wiejski, zasciankowy soKzBuraka
Cytować
+1 #3 sabakowe UFOBigCyc 2018-07-27 10:24
u Sabaka zawsze lata UFO, żeby nie chciało zabrać go ze sobą :D
Cytować
+2 #2 GajowyŚwiadek 2018-07-27 08:17
Komentarz nie został opublikowany. Treść niezgodna z regulaminem. Redakcja
Cytować
-1 #1 krainałagodnosci 2018-07-26 08:57
To nie ufo tylko LWP z Maciejowic na czele z oficerkiem :oops: a tymczasem Sylwester wychodzi z założenia że... : najpierw władca pragnie żeby poddani go kochali, jak nie kochają to chociaż podziwiali, a jak nie kochają i nie podziwiają to żeby przynajmniej się bali.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także