Pensja starosty w dół. O 1765 zł

Opublikowano: 26 lipiec 2018, 11:49 Kategoria Aktualności
starostamarek chciałowskipensja

Nowe przepisy o obniżeniu wynagrodzeń włodarzy dotyczy także starosty powiatu. Marek Chciałowski będzie zarabiał 10 600 zł brutto, to o 1765 zł mniej niż do tej pory.

Nowe wynagrodzenie, obowiązujące od 1 lipca, radni ustalili podczas dzisiejszej sesji rady powiatu. Uchwała w tej sprawie była już w porządku poprzedniego spotkania radnych. Wtedy jednak nie procedowano w tej sprawie.

Pojawiły się wątpliwości w kwestii interpretacji nowych przepisów. Po upływie kilku tygodni nadal podstawa prawna ustalania wynagrodzenia dla włodarzy nie jest jasna. – Ta uchwała jest nie do końca zgodna z przepisami. Jednak nie brnijmy w to dalej. Trzeba się dostosować do aktualnych przepisów. Nie ma co ich naginać – mówił starosta Marek Chciałowski, przewidując zaskarżenie rozporządzenia Rady Ministrów do Trybunału Konstytucyjnego przez związek powiatów.

Decyzją radnych pensja starosty została obniżona z 12 365 zł do 10 600 zł (kwoty brutto). Różnica to 1765 zł. Za było 15 radnych. Od głosu wstrzymał się starosta Chciałowski. W głosowaniu nie wzięły udziału Urszula Zadrożna i Teresa Bąk.

łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież