Gmina Garwolin: sprzęt dla wszystkich jednostek i wóz dla Woli Rębkowskiej

Opublikowano: 30 sierpień 2018, 16:45 Kategoria Aktualności
gmina GarwolinOSPWola Rębkowska

53 tys. złotych na sprzęt dla jednostek z terenu gminy Garwolin. Władze gminy wczoraj w Ministerstwie Sprawiedliwości podpisały umowę na dofinansowanie. Pieniądze pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, czyli od… przestępców.

Funduszu Sprawiedliwości to Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej. Jest państwowym funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną. Jego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Właśnie z tych pieniędzy aż 100 mln zostanie przekazanych na wsparcie OSP w całej Polsce. Tylko do mazowieckich jednostek trafił 11 mln złotych. Wczoraj w Ministerstwie Sprawiedliwości zostały podpisane umowy na dofinansowanie zakupu sprzętu ratującego życie. 53 tys. złotych trafi do jednostek z gminy Garwolin.

- Wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Garwolin otrzymają sprzęt. Każda jednostka to, o co wcześniej wnioskowała. Będą to między innymi torby medyczne i deski ortopedyczne – mówi Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Garwolin.

Doposażenie jednostek to nie jedyna dobra wiadomość dla ochotników z tej gminy. Jeszcze w tym roku do strażaków z OSP Wola Rębkowska trafi nowy wóz bojowy.  Oferta z przetargu opiewa na kwotę 890 tys. zł. - Mieścimy się w budżecie – komentuje wójt. Teraz urzędnicy będą sprawdzać dokumenty złożone przez oferenta. Co ważne, gmina na zakup samochodu z własnego budżetu wyłoży tylko 50 tys. zł. Reszta pieniędzy pochodzi z funduszy zewnętrznych.

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież