Jerzy Piesio kandydatem PSL do sejmiku wojewódzkiego

Opublikowano: 31 sierpień 2018, 17:30 Kategoria Aktualności
pslwybory

Powiatowe struktury Polskiego Stronnictwa Ludowego przedstawiły kandydata do sejmiku województwa mazowieckiego. O mandat radnego powalczy Jerzy Piesio. Ludowcy zaprezentowali także kandydatów do rady powiatu w okręgu wyborczym nr 6 (gminy Żelechów i Trojanów).

Jerzy Piesio po raz czwarty startuje w wyborach do sejmiku województwa. – Namawiało mnie wielu ludzi. Mówili, że z powiatu garwolińskiego są tylko kandydaci z prawej strony politycznej – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej sekretarz powiatu. Jerzy Piesio przekonuje, że jego atutem jest doświadczenie.

Prezes powiatowych struktury PSL Marek Chciałowski przedstawił również kandydatów Ludowców do rady powiatu z okręgu wyborczego nr 6, obejmującego miasto i gminę Żelechów oraz gminę Trojanów. Starosta nie zdradził jednak, jakie numery na liście będą widniały obok pięciu nazwisk.

W gronie pretendentów do mandatu radnego są dwie kobiety. Antonia Maraszek jest od dziewięciu lat dyrektorem Szkoły Podstawowej w Budziskach. Jak mówi jest dumna z tego, że całe życie spędziła na wsi. O głosy wyborców powalczy Krystyna Wieczorkiewicz, pedagog w ZSP w Żelechowie i społecznik.

Najbardziej doświadczonym w gronie kandydatów PSL jest Mirosław Pyra, który w radzie powiatu zasiada trzecią kadencję. – Wciąż potrzeby mieszkańców są duże – zaznacza leśnik. Na utrzymanie wzrostu inwestycji powiatowych w okolicach Żelechowa i Trojanowa liczy Krystian Kania. Debiutantowi w roli radnego powiatowego w tej kadencji przypada w udziale odpowiedzialne stanowisko – przewodniczącego komisji budżetowej. Na listach PSL zobaczymy także Alberta Prządkę, rolnika i muzyka.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października.

Łukasz Korycki

Komentarze  

0 #2 SiewcaKohelet 2018-09-06 19:13
Grzesznik stokrotnie dopuszcza się niecności, choć przy tym się starzeje; jednak wiem, że dobrze będzie bogobojnym, tym, którzy się obawiają Jego
oblicza. 13 Ale niegodziwemu nie powiedzie się dobrze. Także nieprzedłużone, jakby cień będą trwały jego dni, dlatego że nie obawia się Boga. Za prawdę powiadam wam kto sieje wiatr ten zbierze burzę i choć rok jest suchy to plon tejże będzie obfity...marnoś ć nad marnościami i ...wszystko marność
Cytować
-3 #1 aaaluri 2018-09-06 01:46
Komentarz nie został opublikowany. Treść niezgodna z regulaminem. Redakcja
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież