Zamiast gimnazjum przedszkole. I to jakie!

Opublikowano: 03 wrzesień 2018, 07:01 Kategoria Aktualności
przedszkolemiastków kościelny

W zaledwie cztery miesiące z części wykorzystywanej przez gimnazjalistów w budynku szkoły w Miastkowie Kościelnym powstało przedszkole. Dzisiaj rok szkolny rozpocznie w nim blisko 120 maluchów.

Przebudowa skrzydła miastkowskiej szkoły rozpoczęła się w maju. W części, gdzie istniało do tej pory gimnazjum, powstało przedszkole, przeniesione z innej lokalizacji. Za 1,6 mln zł udało się zaadaptować sale i łazienki na potrzeby maluchów. Do dyspozycji przedszkolaków są przestronne kolorowe sale. Przedszkole przewidziane jest na 125 miejsc.

- Tę inwestycję zrealizowaliśmy z środków własnych. Jeszcze we wrześniu ogłosimy przetarg na budowę drugiego placu zabaw dla potrzeb przedszkola. Natomiast w przyszłym chcemy wykonać nową elewację dla całego kompleksu, czyli szkoły, przedszkola i sali gimnastycznej – mówił wójt gminy Jerzy Jaroń, podczas wczorajszego otwarcia przedszkola, przy okazji dożynek. W poprzedniej siedzibie przedszkola trwają prace adaptacyjne, zmierzające do utworzenia żłobka. Placówka ruszy od stycznia.

Wczoraj, na wejściu do przedszkola, uroczyście przecięto wstęgę. Dokonali tego goście miastkowskich dożynek oraz przedstawiciel maluchów. Obiekt poświęcił proboszcz miejscowej parafii ks. Adam Turemka. Szczęścia z zakończonej inwestycji nie kryła dyrektor przedszkola. – Jesteśmy dzisiaj wzruszone. Cieszymy się, że nasze przedszkolaki będą uczyły się w tak wspaniałych warunkach. To pokazuje, jak spełniają się marzenia. W naszym nowym przedszkolu wszystkie dzieci będą się zawsze uśmiechać - Wioletta Ostrowska.

Łukasz Korycki

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież