Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 08 październik 2018, 10:42 Kategoria Aktualności
kronika policyjnapolicjaKPP Garwolin

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zaistniałych od 1 do 7 października

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 254 interwencje, odnotowali 19 kolizji i 4 wypadki drogowe.

Wypadek na DK 17. Zasnęła za kierownicą

7 października w miejscowości Chotynia doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 60-letnia kobieta, kierując pojazdem marki Jaguar, na prostym odcinku drogi w wyniku zaśnięcia zjechała na przeciwny pas ruchu i otarła się bokiem o jadący z przeciwka autokar, a następnie czołowo zderzyła się z pojazdem marki VW Sharan kierowanym przez 44-letniego mężczyznę. W skutek tego zdarzenia z obrażeniami ciała do szpitala został zabrany 58-letni pasażer samochodu Jaguar oraz kierowcy samochodów osobowych, gdzie pozostali na obserwacji. Kierujący byli trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Sobolew.

Wjechała do wykopu

1 października w Łąkach doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 42-letnia kobieta, kierując samochodem marki VW Golf, wjechała do wykopu, który nie został oznakowany przez pracowników remontujących drogę. Obrażeń ciała doznał 49-letni pasażer pojazdu i został przewieziony do szpitala, gdzie po udzieleniu pomocy został zwolniony do domu. Postępowanie prowadzi KPP Garwolin.

Włamanie i kradzieże w Garwolinie

1 października nieznany sprawca włamał się do domu w Garwolinie, skąd dokonał kradzieży pieniędzy. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin. W nocy z 1 na 2 października także w Garwolinie nieustalony sprawca z klatki schodowej dokonał kradzieży niezabezpieczonego roweru marki MAXIM MS 3-1 koloru czarno-zielonego. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Pijani na drogach

1 października w Trąbach policjanci z PP Pilawa zatrzymali 30-latkę, która kierowała samochodem osobowym  marki Citroen Saxo, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1.15 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 6 października w Maciejowicach policjanci zatrzymali 48-latka kierującego mitsubishi, który miał 0,73 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Maciejowice. 7 października w Cyganówce zatrzymali 25-latka, który kierował samochodem osobowym  marki BMW, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Siadł za kółko mimo dożywotniego zakazu

2 października w Kaleniu Drugim policjanci z WRD KPP Garwolin 45-letniego mieszkańca powiatu łódzkiego, który kierował samochodem osobowym  marki Audi, pomimo obowiązującego dożywotniego zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Sobolew.

Wypadek w Rębkowie

3 października w Rębkowie doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 65-letni mężczyzna, z dotychczas nieustalonej przyczyny, najechał na tył jadącego przed nim w tym samym kierunku samochodu marki Daewoo Matiz, którym kierowała 23-letnie kobieta. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznała 23-letnia pasażerka daewoo. Kierowcy byli trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Nieletni rowerzysta trafił do szpitala w Warszawie

3 października w Garwolinie doszło do potrącenia rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 11-letni chłopiec, kierując rowerem, wykonał nagły niesygnalizowany manewr skrętu w lewo wprost pod jadący w tym samym kierunku samochód osobowy marki Skoda Fabia kierowany przez 45-letnią kobietę. W wyniku potrącenia rowerzysta doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala w Warszawie. Kierowca samochodu marki Skoda - trzeźwa. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Kolizja pod wpływem

4 października w Łaskarzewie mężczyzna kierujący pojazdem marki Nissan Primera nie ustąpił  pierwszeństwo przejazdu, doprowadzając do zderzenia z samochodem marki VW Transporter, którym kierował będący w stanie po użyciu alkoholu 0.29 promila mężczyzna. Na sprawcę kolizji nałożono mandat i 6 punktów karnych, a przeciwko mężczyźnie kierującym pojazdem po użyciu postępowanie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew.

Pościg za pijanym kierowcą

5 października w Sobolewie 34-letni mężczyzna, który kierował samochodem osobowym  marki Opel Vectra, pomimo wydania polecenia przez patrol z WRD KPP Garwolin zatrzymania się do kontroli drogowej, nie zatrzymał pojazdu. Kierujący zatrzymany po bezpośrednim pościgu zbadany na stan trzeźwości – wynik 1,53 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Sobolew.

KPP Garwolin/oprac. red.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież