Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 08 październik 2018, 13:50 Kategoria Aktualności
kronika strażackastraż

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 1 do 7 października.

Pożar budynku mieszkalnego w Sokole, gm. Sobolew

3 października. Po godz. 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Sokole. Działania zastępów straży polegały na podaniu dwóch prądów wody do pomieszczenia na parterze, które objęte było pożarem oraz odłączeniu zasilania elektrycznego do budynku. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonych elementów ścian oraz sufitu. W wyniku zdarzenia nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty w Garwolinie

3 października. Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w na ul. Sobieskiego w Garwolinie, gdzie samochód osobowy marki Skoda Fabia potrącił rowerzystę, któremu strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczył jeden zastęp PSP.

Zdarzenie drogowe w Sobolewie

3 października. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Sobolewie, gdzie samochód osobowy marki Opel Corsa zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie w pozycji na dachu, uderzając w ogrodzenie jednej z posesji. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Sobolew.

Pożar samochodu osobowego na krajowej 17 w Sulbinach

3 października. Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Renault Scenic, który znajdował się na drodze krajowej nr 17 w Sulbinach. Działania zastępów straży polegały na podaniu piany ciężkiej na palące się auto, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Ruda Talubska.

Zdarzenie drogowe w Łaskarzewie

4 października. Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Łaskarzewie, w którym uczestniczył samochód dostawczy Volkswagen Transporter i samochód osobowy Nissan Primera. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Łaskarzew.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Gózdek, gm. Żelechów

4 października.Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gózdek, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Audi i ciągnik rolniczy. Kierujący pojazdami nie odnieśli obrażeń, które wymagałyby udzielenia pomocy medycznej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz zakręceniu zaworu LPG w samochodzie osobowym. Ponadto dokonano sorpcji dużej ilości oleju napędowego, który wyciekł ze zbiornika ciągnika rolniczego. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

Udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie w Garwolinie

6 października. Po godz. 8 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ul. Kościuszki w Garwolinie, celem udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie potrąconej przez samochód na parkingu przed sklepem. Strażacy opatrzyli stopę poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty w Żelechowie

7 października. Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Długiej w Żelechowie, gdzie doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Pomocy medycznej poszkodowanemu udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej pół godziny uczestniczył zastęp OSP Żelechów.

Zdarzenie drogowe w Chotyni

7 października. Przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Chotyni, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe oraz autobus marki Vanhool. Pomocy medycznej trzem osobom podróżującym samochodami osobowymi udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Gończyce.

KS PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież