300 osób skorzystało z Białej Niedzieli

Opublikowano: 10 październik 2018, 10:25 Kategoria Aktualności
biała niedzielaseniorzyklub seniora

7 października w gabinetach przychodni SP ZOZ w Garwolinie odbyła się Biała Niedziela. W przedsięwzięciu skierowanym do seniorów z Garwolina wzięło udział ok 300 osób w starszym wieku. Celem akcji było umożliwienie mieszkańcom Garwolina w wieku 60+ uzyskanie szybszej diagnozy u lekarzy specjalistów, do których jest długi czas oczekiwania.

Pacjenci byli konsultowani przez lekarzy: diabetologa, pulmonologa, ortopedę, kardiologa, neurologa i dermatologa. Akcję wspomagały pielęgniarki oraz wolontariusze z Klubu Seniora. Na uwagę zasługuje postawa ratowników medycznych, którzy z pasją przedstawiali pokazy zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Organizatorami wydarzenia byli: Klub Seniora w Garwolinie i Miejska Rada Seniorów we współpracy ze Stowarzyszeniem Calos Cagathos, przy wsparciu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej i SP ZOZ w Garwolinie. Akcja odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Garwolina oraz Starostwa Powiatowego.

garwolin.pl

fot. garwolin.pl

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież