Po raz ostatni w takim gronie. Garwolińscy radni podsumowali VII kadencję

Opublikowano: 10 październik 2018, 20:27 Kategoria Aktualności
rada miastagarwolin

Na 66 sesjach spotykali się radni VII kadencji Rady Miasta Garwolina. W ostatnich czterech latach podjęto 356 uchwał, które zakładały m.in. przeznaczenie, w latach 2015-2018, ponad 33 mln zł na inwestycje.

Ostatni raz radni Garwolina kadencji 2014-2018 spotkali się dzisiaj. Sesja miała uroczystą oprawę. Oprócz białych obrusów, w sali pojawiły się także ryciny miasta z początku XX wieku. Na zakończenie pojawił się tort.

Podziękowania i medale

Rada miasta dotrwała do końca VII kadencji w 14-osobowym gronie. Z racji objęcia stanowiska wiceburmistrza, wygasł mandat Marzeny Świeczak. Dzisiaj nieobecni byli Bogumiła Krulikowska i Krzysztof Mazurek. Na przestrzeni ostatnich czterech lat odbyło się 66 sesji, których efektem było m.in. podjęcie 356 uchwał. Ostatnie dotyczyły nadania tytułów zasłużony dla miasta oraz zmian w budżecie. Miejscy samorządowcy VII kadencji mogą się pochwalić jedną z lepszych frekwencji w historii (93%).

- Dziękuję wszystkim radnym, bez wyjątku, za wkład w rozwiązywanie problemów miasta. Nie wszystko udało się zrobić, ale gro spraw udało się załatwić. Myślę, że kadencja będzie dobrze oceniana przez mieszkańców – podsumował przewodniczący rady miasta Marek Jonczak.

Pamiątkowe medale, w wizerunkiem księcia Janusza I, wręczono dzisiaj radnym, urzędnikom, staroście Markowi Chciałowskiemu, wicestaroście Urszuli Zadrożnej. Szczególne podziękowania skierowano do wiceprzewodniczącej rady miasta Marii Pasik, która nie zdecydowała się kandydować w tegorocznych wyborach. Ze stanowiskiem żegna się także burmistrz Tadeusz Mikulski. Włodarz dziękował radnym za konstruktywne dyskusje oraz współpracę. – Zrobiliśmy dużo, ale zostawiamy dla innych jeszcze masę roboty – zaznaczał.

33 mln zł na inwestycje

Sesja była także okazją do podsumowania miejskich inwestycji. W latach 2015-2018 wydano na ten cel 33,4 mln zł, z czego 10,9 mln zł pochodziło z funduszy zewnętrznych. W ciągu mijającej kadencji w Garwolinie zmodernizowano 12 668 mb dróg, 4693 mb chodników i 3615 mb parkingów/zatok.

Największe inwestycje to budowa zbiornika retencyjnego za 9,3 mln zł (dofinansowania i pożyczki 7,8 mln zł), budowa zaplecza sanitarno-szatniowego na stadionie za 2,1 mln zł (1,6 mln zł funduszy zewnętrznych), budowa hali sportowej przy SP nr 5 za 6 mln zł (2 mln zł dofinansowania). Kierownik działu inwestycyjnego Wojciech Zalewski do istotnych inwestycji zaliczył także adaptację budynku byłego internatu na cele socjalne i rozbudowę biblioteki.

Łukasz Korycki

Komentarze  

-1 #23 bezwstydni jak KODparasolka 2018-10-17 17:33
szkodniki poukrywali sie w rożnych komitetach wyborczych by znów sie załapać do Rady Miasta bo to trochę kasy imprezki i czasami koryto.Jeden PIS CO SWOJ EMBLEMAT NA NA PLAKACIE I SIĘ GO NIE WSTYDZI .Reszta to oszukańcy i karierowicze. Garwolacy czas przewietrzyć ta zgraje ,Wymienic wszystkich bo nieroby znów do koryta pedza by gnębić mieszkanców miasta i powiatu tworzac komitety zakumoflowane i to niby nie partyjni a czerwieni sie od nich jak za komuny, nawet p. burmistrz swojego zastepce i synka pcha by nadal byc u steru koryta.
Cytować
-1 #22 $$$$$ 2018-10-17 10:54
Cytuję wietnam:
RAJCY MIEJSCE ZAMIAST PRZEKAZAC TEREN POD PROGRAM MIESZKANIE + WOLELI TEREN OPYLIC ZA MARNE GROSZE A MOZE COS KAPNIE?JAK SIE MÓWI W MIESCIE
INNE MIASTA BUDUJA TANIE MIESZKANIA DLA LUDZI NIE ZAMOŻNYCH A GRAJDOŁ SPRZEDAJE ALE TYLKO WYBRANCOM BY CI GOLILI MIESZKANCÓW I NAPYCHALI "KABZE"PRZYKŁAD TEREN PO KORZE

Jeszcze 2 tereny do sprzedaży: 1. Zieleniak, 2. Teren PKS przy zieleniaku.
Cytować
0 #21 Godne poleceniaGość 2018-10-17 08:49
Zobacz: https://youtu.be/tIxjPj7eTEg
Cytować
+1 #20 Sztandar wyprowadzićWalery 2018-10-16 17:55
Wyklęty, powstań ludu ziemi,
Powstańcie, których dręczy głód,
Myśl nowa blaski promiennymi
Powiedzie nas na bój, na trud.
Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata,
Przed ciosem niechaj tyran drży!
Ruszymy z posad bryłę świata,
Dziś niczym, jutro wszystkim my!

REFREN:
Bój to będzie ostatni,
Krwawy skończy się trud,
Gdy związek nasz bratni
Ogarnie ludzki ród.

Nie nam wyglądać zmiłowania
Z wyroków bożych, z pańskich spraw.
Z własnego prawa bierz nadania
I z własnej woli sam się zbaw!
Niech w kuźni naszej ogień bucha,
Zanim ostygnie - przekuj w stal,
By łańcuch spadł z wolnego ducha,
A dom niewoli zniszcz i spal!

Bój to będzie ostatni...

Rządzący światem samowładnie
Królowie kopalń, fabryk, hut
Tym mocni są, że każdy kradnie
Bogactwa, które stwarza lud.
W tej bandy kasie ogniotrwałej
Stopiony w złoto krwawy pot.
Na własność do nas przejdzie cały,
Jak należności słusznej zwrot.

Bój to będzie ostatni...
Cytować
0 #19 Warto zobaczyćGość 2018-10-16 11:36
Warto zobaczyć: https://kuriergarwolinski.pl/garwolin_15001_wywiad_z_urszula_zadrozna_kandydatka_na_urzad_burmistrza_miasta_garwolina,2.html
Cytować
+6 #18 ci samikola 2018-10-14 21:18
uwaga uwaga swinie pozmieniali chlewy i znów startuja do koryta tylko w zamiennych komitetach
Cytować
+6 #17 znów sie pchaWalentyna 2018-10-14 19:16
panie MACZKA W RADZIE MIASTA nie ma baleronów jak w zakładach Mleczarskich, tu tylko dietka. gdzie sie pan pchasz?
Cytować
0 #16 gdzie mieszkanie +wietnam 2018-10-14 19:12
RAJCY MIEJSCE ZAMIAST PRZEKAZAC TEREN POD PROGRAM MIESZKANIE + WOLELI TEREN OPYLIC ZA MARNE GROSZE A MOZE COS KAPNIE?JAK SIE MÓWI W MIESCIE
INNE MIASTA BUDUJA TANIE MIESZKANIA DLA LUDZI NIE ZAMOŻNYCH A GRAJDOŁ SPRZEDAJE ALE TYLKO WYBRANCOM BY CI GOLILI MIESZKANCÓW I NAPYCHALI "KABZE"PRZYKŁAD TEREN PO KORZE
Cytować
+5 #15 KONIE NISZCZENIA MIASTAMYSZKA 2018-10-14 00:22
Cytuję kot:
Narescie skonczyła sie kadencja szkodników miasta Garwolin. Czas na DOBRA ZMIANE.Poprzdnia kadencja powinna sie teraz zajac CBA

WON Z RADY MIASTA SZKODNICY I KARIEROWNICY, SMIECI ZBIERA W GARWOLINIE WYGLADAŁA CZAS RUSZAC W DROGE
Cytować
+7 #14 szkodnik startujeGaz 2018-10-13 16:07
jest taki mały łysy i rudy szkodnik co obiecywał wiele, nawet rzeke Wilge chciał grabiami sprzatac. Teraz znów chodzi po ludziach i odbiera im spokuj by tylko na niego głosowac. w minionej kadencji popierał działania rady i burmistrza choc startował z listy PIS a pózniej skumał sie z lewica i burmistrzem by tylko dostac diete. teraz znów dostał sie na liste PIS (wypłakał")miej sce na liscie . Ale jak wiadomo kazdy rudy to wredny, juz poznali sie na nim niektórzy. ze to wredna szuja!
Cytować
+8 #13 ZNÓW SIE PCHAGazda 2018-10-12 22:05
Panie MACZKA PAN ZNÓW SIE PCHA DO RADY MIASTA, OJCIEC BYŁ CZERWONY MAMA PEWNIE TEZ A PAN DO PISU SIE WEPCHAŁ NA LISTE PIS PEWNIE Z PŁACZEM I OBIECANKAMI . BYŁ PAN RADNYM CO PAN ZROBIŁ -PRZEJSCIE DLA PIESZYCH POD SWOIM DOMEM!!! PANY PEWNIE CHODZI O DIETY DO SWEJ NEDZNEJ EMERYTURKI z ak juz pewnie sie pana pozbyli
Cytować
+2 #12 Nie wiem co cię zastanawiabedok 2018-10-12 22:04
Cytuję Jajak:
Godziny komentarzy :siódma, ósma, dwunasta. Zastanawiające? Ciężko pracujący oceniają nierobow. Może być większa hipokryzja? xq

Raczej nieliczni mają szczęście albo znajomości żeby grzać stołek od 7 do 15. Bardzo dużo ludzi pracuje w systemie zmianowym.
Cytować
+14 #11 po raz ostatniobywatel 2018-10-12 10:47
Oby się sprawdził tytuł tego artykułu i wszyscy zniknęli z życia publicznego naszego miasta bo już nawet patrzeć nie można na te wszystkie buzie.
Cytować
+13 #10 DAJMY SZANSĘMaria Z 2018-10-12 08:35
W wyborach nie patrzmy na barwy polityczne ale na człowieka i jego dokonania. A ci co już byli radnymi i ponownie kandydują przyjrzyjmy się jak wypełnili wcześniejsze obietnice wyborcze - i z tym może być problem! ja przynajmniej nie chcę być po raz kolejny nabrana w butelkę przysłowiową. Zagłosuję i dam szansę nowo startującym.
Cytować
+10 #9 obłuda ciagle działaGwiazda 2018-10-11 18:22
towarzysze radni pookrywaliście sie w rożnych komitetach wyborczych żeby oszukać ponownie wyborców ,a po wyborach znów komuna bis.
Czy wy wstydu nie macie ? Czy moze robicie tak jak pan Maczka na sesji udaje opozycje a po sesji leci do obecnych włodarzy lizać im duł pleców, ale co można sie spodziewać po człowieku który był skazany sadownie za molestowanie rodziny i telewizor wyrzucał przez okno jak Go zona wywaliła z domu. ale ludzie o rudych włosach tak maja, co innego mówia a co innego robia byle pare stówek wpadło z podatników do kieszeni.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież