Na 100-lecie nieodległości odsłonią tablice i posadzą dęby

Opublikowano: 08 listopad 2018, 14:22 Kategoria Aktualności
miastków kościelny11 listopada

Wyjątkowo uroczyście w Miastkowie Kościelnym obchodzone będzie tegoroczne Święto Niepodległości. W niedzielę zostaną odsłonięte pamiątkowe tablice oraz posadzone dęby. Nie zabraknie też tradycyjnej grochówki.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości rozpoczną się w Miastkowie Kościelnym mszą świętą o godz. 9. Po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości udadzą się pod pomnik Bohaterów Miastkowszczyzny w centrum miejscowości. Tam zostaną odsłonięte i poświęcone dwie tablice pamiątkowe, opatrzone cytatem św. Jana Pawła II oraz przesłaniem upamiętniającym walczących o niepodległą Polskę. Wokół obelisku zostaną zasadzone dęby. Sadzonki udekorują już jutro okolice gminnych szkół. Dodatkowo sadzonkę otrzymali wszyscy sołtysi, którzy znajdą dla nich godne miejsca w swoich wsiach.

Następnie w defiladzie wszyscy udadzą się do miastkowskiej szkoły, gdzie zaprezentują się uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy. Na godz. 12 zaplanowano uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego. Ostatnim akcentem świętowania będzie serwowanie grochówki, co w gminie Miastków Kościelny jest już tradycją. Tym razem przygotowano 400 porcji.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości gmina przygotowała niespodziankę dla mieszkańców. – Do każdej rodziny w gminie trafiła karta pamiątkowa z życzeniami oraz zaproszeniem na uroczystości 11 listopada – mówi zastępca wójta gminy Sławomir Rusak.

łk

fot. jedna z tablic, która zostanie odsłonięta w niedzielę

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież