Zmarł Zygmunt Żak

Opublikowano: 13 grudzień 2018, 21:03 Kategoria Aktualności
zygmunt żakwilga garwolin

Dzisiaj w wieku 80 lat zmarł Zygmunt Żak, honorowy prezes Garwolińskiego Klubu Sportowego Wilga Garwolin, działacz sportowy.

Przez lata Zygmunt Żak był prezesem miejscowej Wilgi. Z jego inicjatywy została powołana do życia sekcja lekkoatletyczna. Garwolińskiej Wildze, jako zawodnik i działacz, poświęcił 59 lat. Mimo sędziwego wieku, Zygmunt Żak brał udział w spotkaniach okolicznościowych organizowanych w klubie i posiedzeniach zarządu. Jego zdanie było zawsze cenną uwagą w trakcie licznych dyskusji na temat GKS.

W 2016 roku Zygmunt Żak został uhonorowany tytułem Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego w kategorii sport. „Tytuł nadaje się za wieloletnią działalność na rzecz popularyzacji oraz krzewienia idei sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu Powiatu Garwolińskiego” – podkreślały wówczas władze powiatu.

Zygmunt Żak był radnym Rady Miasta Garwolin I kadencji (1990-1994). Zmarły był wieloletnim członkiem Rady Mazowieckiej Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Warszawie, został uhonorowany Złotą Odznakę Honorową tej organizacji.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę o godz. 13 w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Aktualizacja, 15 grudnia, godz. 10.15. Na prośbę rodziny pod tekstem została zablokowana możliwość dodawania komentarzy.

łk