Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 24 grudzień 2018, 14:11 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie od 17 do 23 grudnia.

Ukradli lawetę

17 grudnia w Rudzie Talubskiej (gm. Garwolin) nieznani sprawcy, po przecięciu siatki ogrodzeniowej na terenie budowy dokonali kradzieży lawety m-ki Wola, na szkodę firmy SG Equipment Leasing Polska. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Zniknął transformator

W nocy z 16/17 grudnia nieznani sprawcy, z terenu budowy kolei dokonali kradzieży transformatora na szkodę PKP Energetyka. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Kradzież na basenie

18 grudnia na terenie pływalni Garwolanka, na chwilę obecną nieustalony sprawca z niezabezpieczonej szafki w przebieralni, dokonał kradzieży torby m-ki KIPSTA wraz z zawartością. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolinie.

Na letnich oponach do rowu

18 grudnia w Celinowie (gm. Łaskarzew), ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 32-letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym m-ki VW Polo – na letnich oponach, na łuku drogi z dotychczas nieustalonych przyczyn zjechał na lewe pobocze, a następnie do rowu uderzając w drzewo. Mężczyzna doznał licznych obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew.

Dwie kradzieże w jednej wsi

W Słupie Pierwszym (gm. Borowie) doszło w ostatnim czasie do dwóch kradzieży.

Od 15-18 grudnia nieznany sprawca, z niezabezpieczonej zewnętrznej wiaty dokonał kradzieży elektronarzędzi w postaci: szlifierki kątowej, wiertarki oraz klucza udarowego. W podobnym czasie, ktoś z niezabezpieczonego budynku gospodarczego ukradł elektronarzędzia w postaci piły spalinowej, wkrętarki, piły tarczowej oraz szlifierki kątowej oraz wyrobów wędkarskich. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Uciekł ze złotem

19 grudnia w Woli Rębkowskiej (gm. Garwolin) nieznany sprawca, włamał się do budynku mieszkalnego skąd dokonał kradzieży złotej biżuterii. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Zniknęła piła

W Chrominie (gm. Borowie), od 13 do 19 grudnia nieznany sprawcy, włamał się do nowobudowanego domu, skąd dokonał kradzieży piły spalinowej i kompletu kluczy nasadowych. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Okazja czyni złodzieja

22 grudnia w Garwolinie przy ul. Cmentarnej nieznany sprawca, wybił szybę w samochodzie m-ki VW Transporter, a następnie dokonał kradzieży telefonu komórkowego. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Spod cmentarza ukradł rower

20 grudnia policjanci z OPI KPP Garwolin zatrzymali 62-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Garwolin, który dokonał kradzieży roweru pozostawionego bez dozoru fizycznego i zabezpieczenia technicznego przy cmentarzu parafialnym. Rower został oddany prawowitej właścicielce.  Postępowanie prowadzi KPP Garwolin.

Spacerował z amfą

22 grudnia w Poschłej (gm. Parysów) policjanci z PP Pilawa, u 19-letniego mężczyzny ujawnili dwa woreczki z zapięciem strunowym z zawartością amfetaminy, jeden z zawartością tabletek oraz wagę elektroniczną Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

Kierowali mimo zakazu

18 grudnia w Chrominie (gm. Borowie) policjanci z WRD KPP Garwolin, zatrzymali M.W., lat 36 zam. pow. Grójec, który kierował samochodem dostawczym  m-ki Fiat Ducato, nie stosując się do wyroku sądowego – zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

21 grudnia w Piastowie (gm. Żelechów) policjanci z WRD KPP Garwolin, zatrzymali S.B., lat 38 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem osobowym  m-ki Opel, nie stosując się do decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Żelechów.

Prosto do więzienia

21 grudnia policjanci OPI KPP Garwolin, zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

Na czołówkę z promilami

21 grudnia w Woli Rębkowskiej (gm. Garwolin) 62-letni mężczyzna kierujący samochodem m-ki Opel Corsa, doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem jadącym z przeciwka m-ki Audi. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że kierowca opla znajduje się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym ponad 2,70 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Na podwójnym gazie

Niechlubnym rekordzistą ubiegłego tygodnia został 42-letni mieszkaniec powiatu, który został zatrzymany 18 grudnia w Cyganówce (gm. Wilga). T. K. prowadził VW Polo mając 2,91 promila alkoholu w organizmie. Tego same dnia policjanci drogówki zatrzymali w Sulbinach P. N. 29-latek z opla miał 2,75 promila w wydychanym powietrzu.  Z kolei w Łaskarzewie miejscowi stróże prawa zatrzymali P. Z. 32-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego miał 2,7 promila. W takim stanie kierował osobową hondą.

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 258 interwencji, odnotowali 25 kolizji i 1 wypadek drogowy. Zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

KPP Garwolin/opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież