Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 01 styczeń 2019, 14:46 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zaistniałych od 24 do 30.12.2018 r.

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 232 interwencje, odnotowali 19 kolizji i 1 wypadek drogowy.

Pijany doprowadził do kolizji

24 grudnia w Garwolinie 38-letni mieszkaniec Ukrainy, kierując samochodem marki VW Crafter, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym ponad 2.20 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, doprowadził do kolizji drogowej z pojazdem marki Audi. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Kierował mimo zakazu

24 grudnia w Borowiu policjanci zatrzymali 21-latka, który kierował samochodem osobowym  marki BMW, pomimo wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Ugodził partnerkę nożem

24 grudnia w Piastowie 47-letni mężczyzna (ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu ) w trakcie awantury ze swoją 53-letnią konkubiną ugodził ją nożem w brzuch. Pokrzywdzona z raną kłutą została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła operację. Mężczyzna została zatrzymany w policyjnym areszcie. Sąd Rejonowy w Garwolinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec sprawcy. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, jeden z nich to usiłowanie zabójstwa.

Zatrzymany za narkotyki

27 grudnia w Sobolewie policjanci ujawnili u 17-letniego mężczyzny ujawnili woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością marihuany. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin. 28 grudnia w Garwolinie funkcjonariusze ujawnili u 28-letniego mężczyzny woreczki foliowe z zapięciem strunowym z zawartością z amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Sąd Rejonowy w Garwolinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania mężczyzny na okres 3 miesięcy. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Zniszczona ściana nowej hali

27 grudnia w Garwolinie na ul. Janusza Korczaka nieznany sprawca dokonał uszkodzenia ściany hali sportowej znajdującej się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Garwolinie poprzez wykonanie napisu farbą.  Trwają czynności do ustalenia sprawcy uszkodzenia mienia. Teren szkoły posiada monitoring. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Ukradł alfę

29 grudnia w Samogoszczy nieznany sprawcy z parkingu przy cmentarzu dokonał kradzieży pojazdu Alfa Romeo kolor biały rok produkcji 2012. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Zasnął i dachował

30 grudnia w Woli Żelechowskiej doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna kierujący samochodem m-ki Kia, na skutek zmęczenia zasnął za kierownicą i na prostym odcinku drogi  zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie wjechał do przydrożnego rowu dachując. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznały dwie pasażerki pojazdu. Kierowca trzeźwy. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Żelechów.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież