Piąty Orszak Trzech Króli w Garwolinie [wideo]

Opublikowano: 06 styczeń 2019, 16:57 Kategoria Aktualności
orszak trzech króligarwolinkościół

Uczestników nie wystraszył siarczysty mróz i padający śnieg. Kilkuset wiernych wzięło dzisiaj udział w Orszaku Trzech Króli, który po raz piąty przeszedł ulicami Garwolina.

Orszak Trzech Króli wyruszył z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej po uroczystej mszy świętej o godzinie 11:30. Na czele orszaku jechali królowie, w który rolę wcielili się w tym roku dziekan dekanatu garwolińskiego ks. prałat Ryszard Andruszczak, ks. Andrzej Lemieszek – proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach oraz Bartosz Trzmiel reprezentujący parafię MB Częstochowskiej.

Nie zabrakło także aniołów, w których rolę chętnie wcielili się najmłodsi uczestnicy orszaku. Starsi przywdziali kolorowe peleryny i korony, które co roku są rozdawane podczas wydarzenia. Wierni każdej z parafii, jak zwykle, mieli przypisane barwy swojej wspólnoty – zieleń, czerwień i błękit.

Na trasie orszaku, która wiodła do kolegiaty Przemienienia Pańskiego młodzież z garwolińskich szkół oraz Teatr Muzyczny „Od Czapy” przygotowali scenki, dla których wspólnym mianownikiem była odwieczna walka dobra ze złem i kuszenie człowieka, by zszedł z obranej drogi do Betlejem na złą, ale łatwiejszą drogę.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbywał się w 751 miejscowościach w Polsce i 22  poza jej granicami. W tym roku, z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, przejdziemy pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”.

łk

fot. KSO

Komentarze  

0 #2 ???ciekawy 2019-01-08 16:28
Cytuję kostka:
wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

Cytuję kostka:
wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme


Od nowa zaczynamy jazdę bez trzymanki po księżach i kościele, komu to potrzebne i po co?
Cytować
+1 #1 Robert Wójtowiczkostka 2019-01-08 15:05
wiadomosci.onet .pl/tylko-w-one cie/po-tym-zabo jstwie-przestal em-wierzyc-w-bo ga-czy-to-ksiez a-zabili-robert a-wojtowicza/z8 82hme
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież