Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 11 luty 2019, 13:18 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zaistniałych od 4 do 10 lutego

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 199 interwencji, odnotowali 21 kolizji i 3 wypadki drogowe.

Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 6 lutego w Łaskarzewie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 67-letni mężczyzna (trzeźwy) kierujący samochodem marki Opel Corsa, podczas wykonywania manewru cofania ze swojej posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem Audi, gdzie w następstwie doszło do zderzenia pojazdów. Samochód  audi wjechał w barierkę ochronną, ogrodzenie posesji i zatrzymał się na stosie cegieł. W wyniku zdarzenia 46-letni pasażer Audi został przewieziony do szpitala, po udzieleniu pomocy medycznej zwolniony do domu. Kierujący audi zbiegł pieszo, bezpośrednio po zdarzeniu w wyniku penetracji terenu został zatrzymany przez policjantów z PP Łaskarzew – 40-letni mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila alkoholu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew.

Martwy mężczyzna znaleziony w stawie

7 lutego w zbiorniku wodnym w rejonie miejscowości Sulbiny odnaleziono zwłoki 32-letniego mieszkańca Rawicza, którego rodzina zgłosiła zaginięcie w godzinach porannych w KPP Rawicz. Mężczyzna 5 lutego w godzinach wieczornych wyszedł z pobliskiego hotelu. Czynności wykonane na miejscu pod bezpośrednim nadzorem prokuratora, nie wskazują na udział osób trzecich. Ciało zostało zabezpieczone w prosektorium.

Zatrzymany za narkotyki

8 lutego w Starym Pilczynie policjanci z Łaskarzewa u 22-letniego mężczyzny ujawnili woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Skradziona ciężarówka

Z 8 na 9 lutego nieznany sprawca z posesji w Garwolinie dokonał kradzieży samochodu ciężarowego Renault Master z 2012 roku, koloru białego. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Nietrzeźwy za kierownicą

10 lutego w Wildze policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki Skoda, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu - wynoszącym blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Wilga.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież