Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 24 kwiecień 2019, 08:11 Kategoria Aktualności
kronika strażackaPSP Garwolinstraż

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 15 do 22 kwietnia.

 

Zdarzenie drogowe na ul. Wyzwolenia w Pilawie

16 kwietnia. Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Wyzwolenia w Pilawie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Fiat Ducato i Renault Kangoo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach, kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Lipówkach

16 kwietnia. Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Lipówkach, w którym uczestniczyły trzy pojazdy: Ford Transit Connect, Suzuki Swift i Citroen C8. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do jednej osoby poszkodowanej, udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, ewakuowali z pojazdu, a następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Żelechowskiej w Sobolewie

16 kwietnia. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Żelechowskiej w Sobolewie, w którym uczestniczył: ciągnik rolniczy z przyczepą oraz skuter. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w skuterze. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar pomieszczenia w budynku gospodarczym w Pilawie

18 kwietnia. Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze pomieszczenia w budynku gospodarczym w Pilawie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody do wnętrza budynku, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania budynku. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Reducinie

19 kwietnia. Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Reducinie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volkswagen Golf. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe, kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar budynku mieszkalnego w Sulbinach

19 kwietnia. Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Sulbinach. Przybyły na miejsce zdarzenia dowódca stwierdził, że budynek w całości jest objęty pożar, a mieszkańcy opuścili go nie doznając obrażeń. Strażacy podali prądy wody na płonący obiekt oraz w obronie na sąsiedni budynek mieszkalny, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W trakcie działań Pracownicy Pogotowia Energetycznego odłączyli zasilanie elektryczne do budynku, a pracownicy Pogotowia Gazowego odłączyli dopływ gazu. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz przelewania pogorzeliska. W wyniku pożaru budynek uległ całkowitemu zniszczeniu. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dziewięć zastępów OSP.

Zdarzenie drogowe w Zwoli

20 kwietnia. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Zwoli, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. Wiśniowej w Pilawie

20 kwietnia. Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. Wiśniowej w Pilawie. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego, usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina oraz przewietrzeniu pomieszczeń. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Głoskowie

21 kwietnia. Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Głoskowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Golf i Kia Sportage. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

28 pożarów traw

W ubiegłym tygodniu odnotowano 28 zdarzeń związanych z pożarami traw, nieużytków rolnych oraz lasów w miejscowościach: Stara Huta, Pilawa (dwukrotnie), Samogoszcz (trzykrotnie), Polik, Podwierzbie (dwukrotnie), Budy Krępskie, Ruda Talubska, Taluba, Kujawy, Jaźwiny (trzykrotnie), Mroków, Stary Puznów, Wilkowyja, Wólka Gruszczyńska, Nowa Krępa, Garwolin (dwukrotnie), Zakącie (dwukrotnie), Unin-Kolonia, Kawęczyn oraz Tyrzyn.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież