Z Dwójki w wielki świat

Opublikowano: 26 kwiecień 2019, 16:57 Kategoria Aktualności
dwójkazs 2zsp 2 garwolinmatura

Uczniowie sześciu klas technikum uroczyście zakończyli naukę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. W gronie 145 absolwentów Dwójki nie zabrakło uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Uroczyste zakończenie roku dla uczniów klas IV Technikum nr 2 w Garwolinie odbyło się dzisiaj. – Dziękuję wszystkim, którzy potraktowali pobyt w naszej szkole, nie tylko jako furtkę do egzaminów, ale wykorzystali czas spędzony w technikum do pozytywnego działania tu i teraz – mówiła dyrektor szkoły Ewa Flaga do 145 tegorocznych absolwentów. – Czasem potrzebna jest odrobina szczęścia i tej odrobiny również wam życzę. Wierzę w wasz potencjał – dodała.

Uczniom za ich czteroletnie zaangażowanie dziękowała wicestarosta powiatu. – Kończycie naukę w szkole, ale nic się tak naprawdę nie kończy, bo zaczyna się dorosłe życie – podkreślała Iwona Kurowska, dziękując jednocześnie nauczycielom abiturientów.

Zastępczyni starosty wręczyła specjalny dyplom i książkę Kacprowi Witakowi za najlepszą średnią w nauce w szkole. Absolwent Technikum Informatycznego może się pochwalić przeciętną ocen 5,23. Nagrodzono pozostałych prymusów, którzy szkołę ukończyli z wyróżnieniem. W tym gronie znaleźli się także dwaj uczniowie Technikum Elektrycznego: Mateusz Dziubak (średnia 5,14) oraz Piotr Walenda (średnia: 4,79).

Podziękowania wręczono także m.in. wyróżniającym się sportowcom, uczniom zaangażowanym w działalność samorządu uczniowskiego i życie szkoły, honorowym krwiodawcom, uczniom z najlepszą frekwencją, przodującym w zestawieniu czytelnictwa. Miłym akcentem były tradycyjne, drobne upominki dla abiturientów od uczniów klas III, nawiązujące do branży technikum.

Życzenia maturzystom złożyła również przewodnicząca rady rodziców Małgorzata Zadróżna-Piłka. Z kolei przedstawiciel maturzystów dziękował i przepraszał. – Zaczynamy nowy etap. Poznamy niejednokrotnie gorzki smak dorosłości i odpowiedzialności. Wtedy przypomnimy sobie tę szkołę jako najlepsze lata naszej młodości – mówił Mateusz Dziubak.

W trakcie uroczystości uczniowie szkoły wystąpili w programie słowno-tanecznym „Coraz to z ciebie jako z drzazgi smolnej”, który nawiązywał do zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja.

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież