62-kilogramowy schabowy na wagę rekordu Guinnessa! [wideo]

Opublikowano: 19 maj 2019, 21:45 Kategoria Aktualności
festiwal kultury i tradycjisenatorskarekord guinnessakotlet schabowy

Zna go każdy z niedzielnego obiadu, ale taki schabowy usmażony został po raz pierwszy w kraju. Ekipa Restauracji Sulbin pobiła kolejny Rekord Guinnessa, przygotowując rekordowego kotleta. Waga? 62 kg. Średnica? 157 cm!

Po pierogu, pasztecie i bezie, przyszedł czas, żeby ekipa Restauracji Sulbin zmierzyła się z kolejnym zadaniem na miarę wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa. Tym razem do polskiej edycji. – Zrobiliśmy burzę mózgów na kuchni i stwierdziliśmy, że schabowy to jest to, co Polacy lubią najbardziej. Poza tym taki kotlet doskonale wpisuje się w klimat dzisiejszej imprezy na Senatorskiej – wyjaśnia w rozmowie z nami właściciel Hotelu i Restauracji Sulbin Marcin Warowny.

Zanim jeszcze rozpoczął się Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina, na ul. Senatorskiej trwały prace nad rekordowym przysmakiem. W ustanawianiu rekordu pomagali uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie, którzy dzielnie rozklepywali 53,4 kg mięsa. Do panierki zużyto 40 jaj i 6 kg bułki tartej. Na czele ekipy przygotowującej rekordzistę stał szef kuchni w Sulbinie Marek Rybacki. – Najtrudniejsza była logistyka całego przedsięwzięcia, bo kotlet trzeba było obrócić. Wykorzystaliśmy do tego specjalnie przygotowane ruszty – mówi kucharz.

Smażenie trwało ponad pół godziny. Ostatecznie kotlet schabowy na miarę polskiego Rekordu Guinnessa ważył 62 kg i miał średnicę 157 cm. Chwilę po udokumentowaniu osiągnięcia, kotlet szybko rozszedł się wśród gości festiwalu.

Na oficjalne potwierdzenie rekordu trzeba będzie poczekać kilka tygodni.

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież