„Marcin” oficjalnie przekazany strażakom

Opublikowano: 21 maj 2019, 11:07 Kategoria Aktualności
Wola Rębkowskagmina Garwolin

Choć strażacy mogą się nim cieszyć już od listopada ubiegłego roku, dopiero teraz został oficjalnie przekazany i poświęcony. Nowy wóz bojowy dla OSP Wola Rębkowska podczas uroczystości prezentował się z symboliczną rejestracją „Marcin”, bo strażacy wójta Marcina Kołodziejczyk mianowali „ojcem chrzestnym” nowego sprzętu. W spotkaniu wziął udział minister środowiska.

To kolejny samochód dla jednostki OSP z terenu gminy Garwolin. Do OSP Wola Rębkowska trafił zupełnie nowy średni samochód pożarniczy. Kosztował blisko 900 tys. zł, ale gmina z własnego budżetu dołożyła tylko 50 tys. zł. Pozostałe środki pochodziły głównie z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Samochód do jednostki przyjechał już w listopadzie ubiegłego roku, ale uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu odbyło się w niedzielę.

- Chciałbym podziękować panu ministrowi, panu posłowi, wszystkim zaangażowanym w pozyskanie tego samochodu, za to, że możemy się dzisiaj cieszyć tym dniem i tym pięknym samochodem. Cieszę się, że się w końcu udało. Mam nadzieję, że kolejne jednostki w następnych latach też będą mogły starać się o samochody. Może nie nowe, ale na pewno nowsze niż te, które są w naszych zasobach w tej chwili – mówił podczas uroczystości Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Garwolin.

Włodarz, którego strażacy mianowali „ojcem chrzestnym” nowego wozu, przekazał strażakom dowód rejestracyjny i kluczyki. Zaproszeni goście dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, a proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej ks. Stanisław Małek poświęcił nowy sprzęt.

- Myślę, że w ubiegłym roku, pan wójt występując o ten samochód, zdawał sobie sprawę z tego, że właśnie OSP w Woli Rębkowskiej jest jednostką, która szczególnie na taki samochód zasługuje – mówił obecny na uroczystościach Henryk Kowalczyk, minister środowiska. - To jest wyraz uznania dla wielkiego zaangażowania, dla pracy społecznej druhów strażaków. To, że wszyscy czują się bezpiecznie tu w Woli Rębkowskiej i okolicach to jest właśnie zasługa gotowości dla ofiarnej służby, do pomocy i za tę służbę, za to poczucie bezpieczeństwa wielkie słowa uznania i podziękowania – podkreślał minister.

Gratulacje złożyli także poseł Grzegorz Woźniak,  zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż. Mirosław Jasztal, wiceprezes Zarządu Związku OSP RP Albina Łubian, radny sejmiku województwa mazowieckiego Krzysztof Żochowski, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki i wicestarosta Iwona Kurowska oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Garwolinie Waldemar Sabak.

W trakcie uroczystości wręczono także odznaczenia pożarnicze. Złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” został odznaczony Sebastian Nowaciński, a brązowym medalem - Waldemar Domarecki, Zdzisław Tomczyk i Marek Piesio. Odznaczenie „Strażak wzorowy” otrzymali Edyta Wirtek, Danie Rybicki, Paweł Wirtek i Albert Zawadka.

jd

Komentarze  

0 #2 ...Zdzisław Frączyk 2019-05-27 19:32
Odznaczony strażak nazywa się Zdzisław Frączyk a nie Tomczyk. Redaktor spisuje błędy od konkurencji. Hahaha
Cytować
+5 #1 Święto strażackieStaszek 2019-05-22 18:44
Widzę, że Iwona jest oficjalnie prawą ręką Prezydenta RP w powiecie garwolińskim, ale dzięki temu może uprawiać promocję własnej osoby. A poseł Woźniak na swoim mundurze ma tyle beretek, że ustępuje tylko pewnemu byłemu prezydentowi. Ciekawe w ilu akcjach ratowniczo-gaśn iczych uczestniczył.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież