Dzieje się! Zaplanuj weekend!

Opublikowano: 31 maj 2019, 15:51 Kategoria Aktualności
weekend

Co? Gdzie? Kiedy? Sprawdźcie najciekawsze wydarzenia w powiecie garwolińskim i zaplanujcie weekend!

Wystawa "Fascynujący świat pająków i skorpionów" - 31 maja - 2 czerwca

To zdecydowanie propozycja dla ludzi o mocnych nerwach. Jeszcze do niedzieli w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie można zobaczyć ponad 35 żywych okazów pajęczaków. Wśród nich m.in. jeden z najniebezpieczniejszych pająków świata Latrodectus hasselti, jeden z największych gatunków ptasznika Theraphosa stirmi, a także liczne skorpiony. Pająki są wyciągane z terrarium o każdej pełnej godzinie. Zwiedzający wystawę mają możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta są zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo. Najbardziej łagodne ptaszniki są w ciągu dnia wyciągane, a odwiedzający wystawę mają możliwość wzięcia ich do ręki. Bilety: 15 zł - normalny, 10 zł - ulgowy.

Pływanie na Mamucie - 1 czerwca

Już 1 czerwca w Parku Wodnym Mamut w Woli Rębkowskiej zostaną rozegrane BEKO Open Water 2019 Grand Prix Polski połączone z VI Otwartymi Mistrzostwami Warszawy i Mazowsza w kategorii Masters. W ubiegłych latach w Woli Rębkowskiej rozgrywane były Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej w Pływaniu na Wodach Otwartych. W tym roku impreza będzie miała większy prestiż, bo będzie rozgrywana w ramach Grand Prix Polski. Będą to równocześnie mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w kategorii masters. Uczestnicy mogą zapisywać się do sześciu konkurencji. Wśród nich m.in. Beko Pralka Challange, czyli seria czterech pętli po 300 metrów. Początek mistrzostw o godz. 10:00. Tego dnia wejście na obiekt będzie bezpłatne.

Zobacz więcej

Dzień Dziecka w Maciejowicach - 1 czerwca

1 czerwca o godz. 15.00 w sali OSP Maciejowice z okazji Dnia Dziecka odbędzie się spektakl Teatrzyku Kukiełkowego pt. "Kopciuszek" przygotowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Powiśla. Wstęp wolny. Będzie to niezwykła opowieść w wyjątkowej scenografii przygotowanej przez nas, specjalnie dla dzieci. Każdy z nas był kiedyś dzieckiem, a po części nadal nimi jesteśmy. W głębi duszy i we wspomnieniach często wracamy do tamtych beztroskich chwil. Chcemy więc przenieść się razem, na chwilę do krainy baśni i podarować dzieciom piękne wspomnienia – mówi Marzena Oszkiel – pomysłodawca przedstawienia, reżyser i prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiśla. Wstęp wolny. Z okazji Dnia Dziecka na dzieci czekać będą również słodkie upominki. Spektakl zostanie przedstawiony również: 2.06 o godz. 16.00 w OSP w Łaskarzewie w ramach miejskich obchodów Dnia Dziecka, 15.06 w Korytnicy oraz 30.06 w Samogoszczy. 

Dzień Dziecka z CSiK - 1-2 czerwca

W Kinie „Wilga” 1 czerwca o godz. 13:00 będzie można zobaczyć film „Kraina Cudów". "POKEMON: Detektyw Pikachu" 3D i 2D wyświetlone będą o 15:15 i 17:50. Przed każdym seansem kino przewiduje animacje oraz upominki dla swoich młodych widzów od firmy OSM Garwolin. Będzie także losowanie nagród (zabawki firmy EPPE oraz GRANNA) ufundowane przez KinAds. Pływalnia Miejska „Garwolanka” również zamierza świętować Dzień Dziecka. 1 czerwca każdy smyk zostanie objęty promocją cenową – bilet na basen będzie kosztował jedynie 6 zł. 2 czerwca w niedzielę o godzinie 10:30 ostatni w tym sezonie Artystyczny Poranek. Z okazji Dnia Dziecka w sali widowiskowej CSiK wystąpi uwielbiany przez widzów Teatr Kultureska ze spektaklem "Bajeczna fiesta".

Zobacz więcej

Święto mleka w Garwolinie - 2 czerwca

Jak Dzień Dziecka w Garwolinie, to oczywiście Święto Mleka. Coroczna impreza odbędzie się w niedzielę na Terenach Rekreacyjnych "Zarzecze". Start o godzinie 15:00. W programie jak zawsze mnóstwo atrakcji dla dzieci, zabawy, konkursy z nagrodami, pokaz ognia i światła, nauka zumby, warsztaty konstruktorskie, pokaz iluzji i wesołe miasteczko. Gwiazdą wieczoru będzie Deju.

Zobacz więcej

Kolarski wyścig w parach - 2 czerwca

To propozycja dla miłośników dwóch kółek. 2 czerwca o godzinie 11:00 w Miętnem wystartuje Gminny Kolarski Wyścig w Parach pod patronatem Wójta Gminy Garwolin. Zawody zostaną rozegrane w kilku kategoriach - rower szosowy, dowolny, rodzinny, pary męskie, mieszane oraz rodzin + dziecko. Biuro zawodów będzie czynne od 9:30 przy Dworku w Miętnem.

Zobacz więcej

Strażacy na start! Zawody w Miętnem - 2 czerwca

W niedzielę o 15:30 na stadionie Zespołu Szkół w Miętnem odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wezmą udział jednostki OSP z terenu gminy Garwolin. To nie lada gratka szczególnie dla najmłodszych - będą mieli okazję obejrzeć strażaków w akcji. W programie zawodów jest sztafeta z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Dodatkowo zostanie rozegrana konkurencja z udziałem jednostek OSP z terenu miasta Garwolina.

Zobacz więcej

Piknik dla Michała - 2 czerwca

2 czerwca przy remizie OSP w Niecieplinie odbędzie się impreza charytatywno-sportowa "Zbieramy dla Michała". W programie między innymi pokazy strażackie, lekcja jogi, zumba, dyskusja o zdrowym stylu życia, loteria fantowa oraz wspólna zabawa. A wszystko w szczytnym celu.

Zobacz więcej

jd

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież