Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 16 lipiec 2019, 14:20 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 8 do 14 lipca.

 

Pożar budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Nowym Pilczynie

8 lipca. Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku jednorodzinnego w Nowym Pilczynie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na płonący dach, a drugi na poddasze przez ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do częściowej rozbiórki konstrukcji dachu i wnętrza poddasza, w celu dogaszenia ukrytych zarzewi ognia oraz monitorowano miejsce pożaru kamerą termowizyjną. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły cztery zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Plama płynów eksploatacyjnych w Izdebniku

9 lipca. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie płynów eksploatacyjnych na drodze w Izdebniku. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Powalone drzewo na budynek mieszkalny na ul. Dębowej w Sobolewie

9 lipca. Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o powalonym drzewie na budynek mieszkalny na ul. Dębowej w Sobolewie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu powalonego drzewa. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pochylone drzewa nad jezdnią przy ul. Lubelskiej w Garwolinie

9 lipca. Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pochylonych drzewach nad jezdnią przy ul. Lubelskiej w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zablokowaniu ruchu w obu kierunkach oraz usunięciu pochylonych drzew. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pomoc Policji w poszukiwaniach osoby zaginionej w Kozicach

10 lipca. O godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zaginięciu osoby w Kozicach. Działania zastępów polegały na przeszukaniu pobliskich pól oraz lasu. Osobę zaginioną odnaleziono. W akcji trwającej blisko siedem godzin uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Czyszkówku

11 lipca. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Czyszkówku, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volvo oraz motocykl. Kierujący motocyklem udał się do szpitala własnym środkiem transportu, natomiast kierujący samochodem osobowym nie wymagał pomocy medycznej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w miejscowości Mierżączka

11 lipca. Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Mierżączka na jezdni leży mężczyzna i uskarża się na ból prawej nogi. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazano ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Pomoc Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Zygmuntach.

12 lipca. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Zygmunty mężczyzna upadł z wysokości i uskarża się na złe samopoczucie. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Rudzie Talubskiej

12 lipca. Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rudzie Talubskiej, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe: Peugeot 307, Opel Zafira oraz BMW 3. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie przekazali je przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego na ul. Józefa Piłsudskiego w Pilawie

13 lipca. Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego na ul. Józefa Piłsudskiego w Pilawie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. Następnie przewód kominowy sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej w celu wykluczenia ewentualnych ukrytych zarzewi ognia. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

KP PSP Garwolin

Zdarzenie drogowe na ul. Staszica w Garwolinie.

Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Staszica w Garwolinie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volkswagen Passat oraz motorower. Pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

14 lipca 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Gończycach.

Przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Gończycach, gdzie samochód osobowy marki Opel Astra zjechał z drogi i dachował. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła, odłączeniu zasilania elektrycznego oraz zakręceniu zaworu LPG w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar lasu w miejscowości Łucznica.

Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze lasu w miejscowości Łucznica. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na płonące poszycie. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Komentarze  

+4 #1 Kronika strażacka pominęła nie informując opini publicznej pomijając zgłoszenie do mediów, że odbyła się akcja straży pożarnej przy asyście policji?Pytam 2019-07-18 07:34
Akcja miała miejsce dnia 14-04-2019 roku o godz. + - 22:50 gdzie brały udział 4 jednostki straży na sygnale świetlnym, oraz policyjna furgonetka wjeżdżając w teren łąk we wsi Lucin od strony ul. Narutowicza – czy chodzi o odpady toksyczne Eko Lidera, co tam się wydarzyło w tych łąkach?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież