Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 23 lipiec 2019, 06:57 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 15 do 21 lipca.

 

Zabezpieczenie lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Wildze

15 lipca. Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Wilga będzie miało miejsce lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na wyznaczeniu i zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar garażu w miejscowości Chotynia

16 lipca. Po godz. 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze garażu w miejscowości Chotynia. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody na palący się budynek oraz w obronie na pobliski las. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do rozbiórki elementów konstrukcji garażu oraz przelewania pogorzeliska. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP.

Pomoc Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu na ul. Senatorskiej w Garwolinie

18 lipca. Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w budynku mieszkalnym wielorodzinnym na ul. Senatorskiej w Garwolinie znajduje się nieprzytomny mężczyzna. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR oraz transporcie zespołu LPR do poszkodowanego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Jaźwinach gm. Pilawa

18 lipca. Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Jaźwinach, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Toyota Corolla oraz samochód ciężarowy marki MAN. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar suchej trawy na ul. Słowikowej w Rudzie Talubskiej

19 lipca. O godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze suchej trawy na ul. Słowikowej w Rudzie Talubskiej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody w natarciu , co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Stoczku, gm. Garwolin

20 lipca. Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Stoczku, gdzie samochód osobowy marki Ford Fiesta zjechał z drogi i dachował. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem drogowym. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar drewnianego budynku gospodarczego w Żabieńcu, gm. Parysów

20 lipca. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego budynku gospodarczego w Żabieńcu. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu , co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz przelewania pogorzeliska. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Czyszkówek

20 lipca. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Czyszkówek, gdzie samochód osobowy marki Peugeot zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie. Pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym udzieliły zespoły ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Głoskowie

20 lipca. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Głoskowie, gdzie ciągnik siodłowy marki Renault Magnum zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie. Pojazdem podróżował tylko kierujący, który nie odniósł obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz posypaniu śliskiej nawierzchni jezdni sorbentem. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły cztery zastępy OSP.

KP PSP Garwolin

Zdarzenie drogowe na ul. Warszawskiej w Sulbinach.

Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Warszawskiej w Sulbinach, gdzie samochód osobowy marki Mercedes zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły cztery zastępy OSP.

21 lipca 2019 r.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Trojanowie.

Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Trojanowie, gdzie samochód osobowy marki Renault Twingo zjechał z drogi i uderzył w przydrożny nasyp ziemny. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi lotniczego pogotowia ratunkowego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz lądowiska śmigłowca LPR. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież