Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 12 sierpień 2019, 10:43 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń zaistniałych na terenie powiatu garwolińskiego od 5 do 11 sierpnia

W minionym tygodniu na terenie powiatu garwolińskiego policjanci przeprowadzili 259 interwencji, odnotowali 4 wypadki i 25 kolizji drogowych

Pijani na drogach

5 sierpnia w Garwolinie na ul. Stacyjnej policjanci z wydziału ruchu drogowego garwolińskiej komendy zatrzymali do kontroli osobowe BMW, którego kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwości. Pierwsze badanie alkomatem wykazało 0.86 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, drugie - 0,77 promila. Sprawą pijanego kierowcy, 22-letniego mieszkańca powiatu zamojskiego, zajmują się policjanci z Garwolina. Tego samego dnia także w Garwolinie na
ulicy Spacerowej patrol ruchu drogowego zatrzymał innego kierującego, który również wsiadł za kierownicę pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kierującego samochodem marki VW Caddy 22-letniego mieszkańca naszego powiatu wykazało, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu. Także 5 sierpnia w Trąbkach na ulicy Osadniczej policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali 32-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierował rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 1,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

 

Wypadek w Sulbinach

5 sierpnia o godz. 18:51 w Sulbinach na ulicy Górnej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Ze wstępnych ustaleń policjantów wykonujących czynności na miejscu zdarzenia wynika, że 52-letni kierowca samochodu VW Amarok nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka mieszkańcowi powiatu garwolińskiego, który kierował motocyklem marki Honda. W wyniku zdarzenia motocyklista doznał obrażeń ciała w postaci złamania otwartego nogi oraz urazu głowy i został przewieziony do szpitala w Garwolinie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Okoliczności i przyczyny wypadku ustalają policjanci z Garwolina.

Doniczka z marihuaną

5 sierpnia po godz. 20:00 w Garwolinie policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Garwolinie, wykonując czynności związane z zatrzymaniem osób podejrzewanych o popełnienie przestępstwa, w mieszkaniu wynajmowanym przez 33-latka i i 23-latka na balkonie ujawnili doniczkę z rośliną prawdopodobnie marihuany. Ponadto 33-latek posiadał przy sobie woreczek z zawartością białego proszku – prawdopodobnie amfetaminą. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Wypadek w Garwolinie

8 sierpnia o godz. 8:05 w Garwolinie na ul. Staszica doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca samochodem Toyota Yaris 65-letnia kobieta, wykonując manewr skrętu w prawo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej na wprost 66-letniej rowerzystce. W wyniku zderzenia obrażeń ciała skutkujących pozostawieniem w szpitalu doznała kierująca rowerem. Kobiety były trzeźwe. Postępowanie prowadzi KPP Garwolin.

Pijany uderzył w ogrodzenie

10 sierpnia o godz. 1:12 w Żelechowie na ul. Długiej policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca naszego powiatu, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował pojazdem VW Passat. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków jazdy w wyniku czego wjechał w ogrodzenie jednej z posesji, po czym odjechał. Policjanci ustalili i zatrzymali 21-latniego sprawcę. Badanie stanu trzeźwości w pierwszym pomiarze wykazało 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, zaś w drugim – blisko 2 promile. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z PP w Żelechowie.

Wypadek w Sobolewie. Kierowca zasnął

11 sierpnia o godz. 6:28 w Sobolewie na ul. Kownackiej 58-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, kierując samochodem Opel Zafira, prawdopodobnie zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący oraz pasażerowie – 39-letnia kobieta i dwoje dzieci w wieku 13 i 9 lat z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z Sobolewa.

Miał 2,4 promila. Spowodował kolizję

11 sierpnia w Woli Starogrodzkiej 41-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował Oplem Astrą, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna doprowadził do zderzenia z dwoma innymi pojazdami – VW Passat i Renault Scenic. 41-latek w wydychanym powietrzu miał 2,4 promila alkoholu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Pilawy.

KPP Garwolin/oprac. jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież