Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 19 sierpień 2019, 12:25 Kategoria Aktualności
kronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zaistniałych na terenie powiatu garwolińskiego od 12 do 17 sierpnia

Nietrzeźwi na drogach

12 sierpnia o godz. 19:34 w Łaskarzewie na ulicy Warszawskiej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem Renault, podejrzewając że może on się znajdować pod działaniem alkoholu. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze potwierdzili, że 49-latek jest nietrzeźwy. Pierwsze badanie alkomatem wykazało 1,78 promila w wydychanym przez niego powietrzu, drugie zaś wskazało na 1,9 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z PP w Łaskarzewie. 14 sierpnia o godz. 2:49 w Gończycach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Garwolinie zatrzymali do kontroli drogowej VW Sharana, którego kierujący okazał się znajdować w stanie po użyciu alkoholu. 43-letni mieszkaniec naszego powiatu w wydychanym powietrzu miał 0,3 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Sobolewa. Tego samego dnia o godz. 16:30 w miejscowości Dębówka policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego Audi A6, który kierował pojazdem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Stężenie alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu wynosiło ponad 2 promile. Postępowanie w tej sprawie prowadzi PP Trojanów.

Wypadek w Trojanowie

14 sierpnia o godz. 9:07 w Trojanowie kierująca samochodem marki Opel Zafira na łuku drogi prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków jazdy w wyniku czego najechała na tył poprzedzającego pojazdu Seat Leon, którego kierująca wykonywała manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia pasażerka pojazdu Seta doznała obrażeń ciała w postaci urazu kręgosłupa. Okoliczności i przyczyny zdarzenia ustalają policjanci z Trojanowa.

Pijany i z zakazem

14 sierpnia o godz. 00:37 w miejscowości Oronne 33-letni mężczyzna kierował pojazdem marki Peugeot, będąc w stanie nietrzeźwości. Stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu u mieszkańca naszego powiatu wyniosło ponad 1,5 promila. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili ponadto, że swoim zachowaniem dopuścił się on także innego przestępstwa. Okazało się, że sąd orzekł już wcześniej wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie on za kierowanie samochodem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z PP Maciejowice.

Woreczek z suszem

15 sierpnia o godz. 16:38 w miejscowości Łaskarzew na ulicy Wolskiej policjanci z pionu kryminalnego ujawnili u 21-letniego mężczyzny woreczek foliowy wypełniony suszem roślinnym – prawdopodobnie marihuaną. Postępowanie prowadzi KPP Garwolin.

Zderzenie 3 aut na „17”

17 sierpnia o godz. 6:36 na DK nr 17 n wysokości miejscowości Trąbki mężczyzna kierujący samochodem Skoda Rapid z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, przez co doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem Peugeot 8006. Po chwili na pojazdy uczestniczące w zdarzeniu najechał kierujący samochodem Seat Ibiza. Na skutek zderzenia obrażeń ciała skutkujących hospitalizacją doznali kierujący skodą oraz pasażerka peugeota. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z Garwolina.

KPP Garwolin/oprac. jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież