Kolejne pieniądze na drogi - remont między innymi w Zawadach

Opublikowano: 18 wrzesień 2019, 11:45 Kategoria Aktualności
powiatgmina Garwolindrogi

Droga powiatowa w Zawadach, ulice w Sulbinach i droga w Czyszkówku. Na te inwestycje udało się właśnie lokalnym władzom pozyskać środki zewnętrzne. Mocno uczęszczana droga z Garwolina prowadząca na Górzno wkrótce doczeka się remontu na odcinku blisko 3 km.

Droga powiatowa, ale leżąca w granicach miasta. Dzięki wspólnemu finansowaniu i pozyskanych środkach zewnętrznych zostanie wyremontowany blisko 3 km odcinek ul. Jana III Sobieskiego w Zawadach. Inwestycja będzie kosztowała w sumie ponad 2 mln zł, z czego blisko połowa to środki zewnętrzne pozyskane przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie. O uzyskanej dotacji poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych starosta garwoliński.

 

- Kolejny milion z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych trafi na powiatową drogę w mieście Garwolin. Droga 1328W Garwolin-Górzno na odcinku w Zawadach o długości blisko 3km zostanie wkrótce zmodernizowany. Na tę inwestycję czekają od dawna Mieszkańcy Garwolina, Gminy Garwolin, Gminy Górzno i Miasta i Gminy Żelechow. Powiat Garwoliński zapewnił ze środków własnych 800 tys.zł. Dziękujemy Radzie Miasta Garwolin, za to, że dała się przekonać do wsparcia finansowego tej inwestycji kwotą 400 tys. - napisał starostwa Mirosław Walicki.

Dobre wiadomości przekazał także wczoraj wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk. Gmina po raz kolejny pozyskała środki zewnętrzne na inwestycję.  - Dostaliśmy środki na przebudowę dróg w Sulbinach: ul. Leśna, Spacerowa, Ogrodowa i w miejscowości Czyszkówek droga "przy placu zabaw". Całość wsparcia to ponad 1 000 000,00 złotych. Wiele miesięcy starań opłaciło się. Gratuluję wszystkim zaangażowanym i dziękuję za pomoc - poinformował Marcin Kołodziejczyk.

Gmina może liczyć na 1 mln 110 tys. zł dofinansowania ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Ze swojego budżetu samorząd będzie musiał dołożyć 20 proc. kosztów realizacji inwestycji. Do 8 listopada gmina musi złożyć do wojewody mazowieckiego wymagane dokumenty.

jd

fot. ilu

Komentarze  

-2 #1 MożeFranciszek 2019-09-20 08:04
wybory powinny być co roku ?!!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież