80 lat temu spalono Łaskarzew

Opublikowano: 18 wrzesień 2019, 13:41 Kategoria Aktualności
miastołąskarzew

Mieszkańcy miasta nad Promnikiem uroczyście obchodzili 80. Rocznicy Obrony i Spalenia Łaskarzewa.

Uroczystości odbyły się we wtorek „Ten dzień jest jednym z najważniejszych dni w historii naszego Miasta, jest to kolejna okazja do spotkania się i rozmowy o naszych dziejach. W tym roku obchody tej wyjątkowej rocznicy odbywały się w ramach Programu Niepodległa oraz w ramach projektu „80. Rocznica Obrony Łaskarzewa” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019” – czytamy na stronie magistratu.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji poległych w obronie Łaskarzewa. Następnie poczty sztandarowe oraz uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Obrońców Łaskarzewa na ul. Warszawskiej. Odśpiewano hymn państwowy oraz złożono wieńce i kwiaty ku pamięci obrońców naszego Miasta.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali OSP w Łaskarzewie. Tam uczestnicy mogli obejrzeć część artystyczną w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Łaskarzewie, która tym razem przybrała formę pantomimy. W trakcie występu uczniów klasy 6 przedstawiono dzieje Polski oraz jej drogę do wolności.

W obchodach 80. Rocznicy Obrony i Spalenia Łaskarzewa wzięli udział m.in. wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, poseł Grzegorz Woźniak, wicestarosta powiatu Iwona Kurowska, Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Waldemar Trzaskowski, Wójt Gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz, przedstawiciele służb mundurowych, lokalnych organizacji i stowarzyszeń.

miastolaskarzew.pl, opr. red.

Komentarze  

-4 #2 .Grażyna 2019-09-21 11:00
Cytuję pisek:
Miasto Łaskarzew jest jedynym samorządem w powiecie które popiera Woźniaka i Kurowską.

I maja racje tylko PIS
pozdrawiam
Cytować
-3 #1 Szczęśliwy tatapisek 2019-09-20 15:28
Miasto Łaskarzew jest jedynym samorządem w powiecie które popiera Woźniaka i Kurowską.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież