Nauczyciele ZS nr 2 nagrodzeni

Opublikowano: 19 wrzesień 2019, 12:09 Kategoria Aktualności
zs 2

Anna Liszewska i Mirosław Juszczak z Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie znaleźli się w gronie 36 nauczycieli laureatów drugiej edycji „Opiekun Stypendysty 2018/2019”. Wszystkim nagrodzonym gratulacje składał marszałek Adam Struzik. Wyróżnienia odebrały również placówki, które mogą pochwalić się największą liczbą stypendystów w swoim regionie. W regionie siedlecki laur zwycięstwa przypadł właśnie Zespołowi Szkół nr 2.

– Świetne wykształcenie, ale i duża wiedza praktyczna, wzmocnione zapałem, otwartością w pracy z młodymi ludźmi oraz tą cenną umiejętnością znalezienia w młodym człowieku pierwiastka niezwykłości. Tak możemy mówić o tegorocznych laureatach konkursu na opiekunów stypendystów. To 36. fantastycznych pedagogów, wzorów do naśladowania. Gratuluję i przede wszystkim dziękuję wszystkim nagrodzonym nauczycielom – mówił marszałek Adam Struzik.

36 najlepszych nauczycieli z Mazowsza

Do udziału w drugiej edycji konkursu „Opiekun stypendysty 2018/2019” samorząd Mazowsza zaprosił nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz doradców zawodowych, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi projekty edukacyjne w ramach dwóch programów stypendialnych samorządu Mazowsza („Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”) w ubiegłym roku szkolnym.

Komisja konkursowa, w której pracach brali udział m.in. przedstawiciele kuratorium oświaty oraz mazowieckich samorządowych centrów doskonalenia nauczycieli, wybrała 36 laureatów. Każdy z wyróżnionych pedagogów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł.

W gronie wyróżnionych znaleźli się nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolina – Anna Liszewska i Mirosław Juszczak.

Najaktywniejsze szkoły

– Uczniowie, aby móc rozwijać się, realizować swoje naukowe pasje, obok oddanych i zaangażowanych nauczycieli, potrzebują dobrej przestrzeni. Szkoła nie może ograniczać młodych ludzi, ale powinna być miejscem otwartym i stymulującym, w którym uczniowie będą czuć się komfortowo. Mamy na Mazowszu wiele takich placówek. Dziś wyróżniamy te szkoły, które „wychowały” w ubiegłym roku najwięcej stypendystów naszych samorządowych programów stypendialnych. Gratuluję dyrektorom nagrodzonych placówek umiejętnego kierowania nimi – zapewnia Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Samorząd Mazowsza zdecydował o przyznaniu wyróżnień placówkom w każdym subregionie. Zwycięzcami zostały te szkoły, które w ubiegłym roku szkolnym mogły pochwalić się największą liczbą stypendystów.
W roku szkolnym 2018/2019 najwięcej stypendystów „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” w subregionie siedleckim miało I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Siedlcach - 5 najlepszych stypendystów.
Jeśli chodzi o największą liczbą najzdolniejszych młodych ludzi w programie stypendialnym dla uczniów szkół zawodowych, to prym w subregionie siedleckim w roku szkolnym 2018/2019 wiódł Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie z 19 stypendystami.

mat.pras./oprac. jd

fot. mat.pras.

Komentarze  

+1 #1 BrawoKolega 2019-09-19 16:50
Brawo Ania
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież