Ponad 17 mln zł dla samorządów w powiecie

Opublikowano: 25 wrzesień 2019, 12:15 Kategoria Aktualności
drogidofinansowanie

Do samorządów w powiecie garwolińskim trafi ponad 17 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Wczoraj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Garwolinie władze poszczególnych gmin odebrały z rąk wicewojewody mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego symboliczne czeki.

Największe pieniądze popłynął do gminy Garwolin – ponad 4 mln zł, gminy Borowie – 2,5 mln zł oraz do Powiatu Garwolińskiego – ponad 5 mln 700 tys. zł, z czego ponad 4 mln 600 tys. zł to pieniądze przeznaczone na przebudowę dróg powiatowych Wilchta – Oziemkówka oraz Garwolin - Miastków Kościelny -Żelechów - Trojanów. Gmina Garwolin dzięki dofinansowaniu wykona modernizację ulicy Górnej w Sulbinach oraz przebudowę drogi gminnej w Sławinach. Gmina Borowie przebuduje drogę gminną w Miejscowości Dudka.

Środki na inwestycje drogowe otrzymało także 8 innych samorządów. W mieście Garwolin dzięki ponad milionowej dotacji zostanie wykonana modernizacja ulicy Kościuszki. W gminie Miastków Kościelny przebudowana zostanie droga w Zwoli (533 tys. zł dofinansowania). 611 tys. zł pozyskała gmina Łaskarzew na modernizację dróg w Zygmuntach, 585 tys. zł – Żelechów na przebudowę ulic Piłsudskiego i Staszica, 578 tys. zł – miasto Łaskarzew na przebudowę ulicy Słowackiego i 506 tys. zł – gmina Górzno na przebudowę drogi z Kolonii Górzno do piekarni w Górznie.

Gmina Maciejowice i gmina Trojanów uzyskała dofinansowanie dwóch złożonych wniosków. 831 tys . zł trafi na modernizację ulicy Łaskarzewskiej i Maciejowicach i drogę w Samogoszczy, a 663 tys. zł to dofinansowanie na modernizację dróg w Kochowie i Leonowie.
358 tys. zł to dofinansowanie na przebudowę drogi w miejscowości Więcków w gminie Trojanów. W tej gminie zostanie także przebudowana droga w miejscowości Kruszyna – kwota dofinansowania 284 tys. zł.

W spotkaniu i przekazaniu symbolicznych czeków oprócz wojewody wzięli udział także: senator Maria Koc, poseł Grzegorz Woźniak, władze powiatu na czele ze starostą Mirosławem Walickim oraz wójtowie, burmistrzowie i przedstawiciele poszczególnych gmin.

jd/garwolin-starostwo.pl

fot. garwolin-starostwo.pl

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież