Zaginiona 87-latka spędziła noc w lesie. Znaleźli ją policjanci

Opublikowano: 30 wrzesień 2019, 10:35 Kategoria Aktualności

W piątek wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie został powiadomiony o zaginięciu kobiety w Wildze. W poszukiwaniu wzięli udział policjanci z powiatu garwolińskiego, policyjny przewodnik psa służbowego oraz zastępy straży pożarnej. Zaginioną odnaleźli policjanci następnego dnia nad ranem w lesie.

W piątkowy wieczór dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 87-letniej kobiety w miejscowości Wilga. - Policjanci ustalili, że kobieta wyszła z domu w którym przebywała w godzinach popołudniowych. Dyżurny rozpoczął akcję poszukiwawczą. W rejon, gdzie kobieta mogła przebywać, dyżurny skierował policjantów z terenu powiatu garwolińskiego. Do działań dołączył również przewodnik z psem służbowym, a także zastępy straży pożarnej. Poszukiwania w niesprzyjających warunkach pogodowych trwały kilka godzin i zakończyły się w godzinach nocnych – relacjonuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

W sobotę od samego rana rozpoczęto akcję. Pomimo padającego deszczu poszukiwania zakończyły się pomyślnie. - W godzinach porannych siedzącą w głębi lasu kobietę, odnaleźli policjanci z Posterunku Policji w Trojanowie. Na miejsce przybyła również załoga pogotowia ratunkowego, gdzie kobieta została przekazana – dodaje rzecznik.

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności, nawet jeśli wydaje nam się, że doskonale znamy las. Podczas wycieczek należy stale utrzymywać kontakt wzrokowy z innymi towarzyszącymi nam osobami. Należy unikać tych obszarów leśnych, które znamy słabo lub nie znamy wcale.

KPP Garwolin, opr. red.

fot. arch.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież