Wypadek na Farmie Iluzji. Wszczęto wewnętrzne postępowanie

Opublikowano: 13 październik 2019, 19:59 Kategoria Aktualności
trojanówwypadekmościskafarma iluzji

Zarząd Farmy Iluzji w Mościskach wydał oświadczenie w sprawie piątkowego wypadku, w którym poszkodowane zostały osoby niepełnosprawne.

Przypomnijmy, że 11 października park rozrywki w gminie Trojanów odwiedziła 35-osobowa grupa Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa lubelskiego. Jednym z punktów programu zwiedzania była przeprawa na tratwach zabezpieczonych sztywną liną do brzegu po płytkim stawie (maksymalna głębokość  120 cm).

Jedna z podgrup wycieczek udała się na tratwę. Gdy platforma odpłynęła od brzegu, pasażerowie niepodziewanie wstali i  przemieścili się w jedno miejsce tratwy, tratwa wywróciła się, a wszystkie osoby znalazły się w wodzie.

„Obsługa Parku była na miejscu i momentalnie przystąpiła do udzielania pomocy znajdującym się w wodzie osobom. W akcji uczestniczyli też dwaj, zatrudnieni u nas na stałe ratownicy medyczni, którzy rozpoczęli akcję reanimacyjną wobec 57-letniej kobiety aż do przybycia policji, straży pożarnej oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Akcja zakończyła się sukcesem, a kobieta została przetransportowana helikopterem do szpitala, gdzie aktualnie przebywa. Pozostałe osoby, które znalazły się w wodzie, otrzymały od obsługi Parku suche ubrania, koce oraz gorące napoje, a następnie trafiły do szpitala na badania. W dniu wczorajszym uzyskaliśmy informację od opiekuna grupy, że wyszły już ze szpitala i czują się dobrze” – czytamy w oświadczeniu zarządu Farmy Iluzji.  

Jak czytamy dalej, jest to pierwszy tego typu wypadek w historii parku. „Procedury były zachowane, tratwa była sprawna. Aktualnie wszczęliśmy wewnętrzne postępowanie mające na celu zbadanie i wyjaśnienie wszystkich okoliczności zaistniałego zdarzenia” – zapewniają właściciele Farmy.

łk

fot. www.facebook.com/FarmaIluzji

Komentarze  

+11 #1 asfdasdf 2019-10-14 00:30
zdarza się normalne - życie, nie przewidzisz każdego przypadku, dobrze że był ratownik, udzielił pomocy trzeba to chwalić, właściciele podchodzą więc odpowiedzialnie !
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież