Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 22 październik 2019, 07:55 Kategoria Aktualności
kronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 14 do 20 października.

 

Zdarzenie drogowe w Tarnowie

14 października. Przed godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Tarnów, w którym uczestniczył samochód osobowy Opel Corsa. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem kobiecie, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej prawie dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Stoczek, gm. Garwolin

15 października. Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Stoczek, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Toyota Auris i Suzyki Swift. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz przekazaniu ich przybyłym na miejsca zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Mierżączka

16 października. Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Mierżączka, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Skoda Yeti i Ford Mondeo. Pojazdami podróżowały trzy osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Łaskarzewie

17 października. Przed godziną 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Łaskarzewie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Nissan i Volkswagen Polo. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej oraz kierowanie ruchem drogowym. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Cyganówce.

19 października. Przed godziną 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Cyganówka,w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Astra i Skoda Octavia. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej cztery godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar sterty balotów słomy w miejscowości Kawęczyn

19 października. O godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sterty balotów słomy w miejscowości Kawęczyn, gm.Maciejowice. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody w natarciu na palącą się stertę. Następnie przy pomocy ciągników z turem rozciągnięto baloty i dokładnie przelano je wodą. Spaleniu uległo około 100 sztuk balotów słomy. W akcji trwającej cztery godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Mariańskim Porzeczu.

20 października. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zderzeniu czterech pojazdów osobowych w miejscowości Mariańskie Porzecze. Samochodami marki: Honda, Audi, Skoda i BMW podróżowało łącznie 6 osób. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna z osób kierujących i znajdowała się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu jezdni po zakończeniu czynności przez policję. W akcji trwającej blisko siedem godzin brały udział dwa zastępy OSP oraz jeden zastęp PSP.

Zdarzenie drogowe w Lipówkach

20 października. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych w miejscowości Lipówki. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy kobiety podróżujące Toyotą Auris, natomiast podróżujący BMW X3 nie odnieśli obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów, a następnie na uprzątnięciu jezdni. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także