Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 29 październik 2019, 17:41 Kategoria Aktualności
kronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 21 do 27 października.

Zdarzenie drogowe w Trojanowie

22 października. Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Trojanów, w którym uczestniczył samochód osobowy marki BMW. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Piotrówek

23 października. Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Piotrówek, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volkswagen Passat. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej przy pomocy narzędzi hydraulicznych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem, a następnie przekazaniu go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Starym Puznowie

23 października. Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Stary Puznów, w którym uczestniczył samochód dostawczy marki Renault Kangoo. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy OSP.

Zgłoszenie o ulatniającym się gazie w budynku wielorodzinnym w Żelechowie

23 października. O godzinie 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o ulatniającym się gazie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Żelechowie. Przybyły na miejsce dowódca akcji polecił zakręcić główny zawór gazu oraz przeprowadzić ewaluację mieszkańców, łącznie siedemnastu osób. Wspólnie z przybyłymi na miejsce zdarzenia pracownikami pogotowia gazowego, przy użyciu detektora wielogazowego dokonano pomiarów, które nie potwierdziły obecności gazu ziemnego w powietrzu. Następnie ustalono, że wyczuwalna woń gazu mogła pochodzić z butli z gazem propan-butan, która znajdowała się w jednym z mieszkań. Strażacy przewietrzyli pomieszczenia, po czym pozwolono mieszkańcom powrócić do swoich lokali. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na drodze krajowej S17 w Górznie

23 października. Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w Górznie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Toyota Corolla. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież