47-latka z 1400 paczkami nielegalnych papierosów

Opublikowano: 04 listopad 2019, 12:20 Kategoria Aktualności

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zatrzymali 47-letnią kobietę, która posiadała wyroby tytoniowe bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami MUCS w Warszawie w minionym tygodniu w Trojanowie, zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że kobieta przewozi w pojedzie wyroby tytoniowe. Nie myli się, tak jak w pojeździe tak samo i w domu zatrzymanej mieszkanki gminy Puław, zostały ujawnione papierosy bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Łącznie mundurowi zabezpieczyli blisko 1400 paczek nielegalnych papierosów. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wynosi ponad 30 tysięcy złotych.

Zgodnie z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego podlega karze wysokiej grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Garwolin

fot. arch. - zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież