Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 12 listopad 2019, 11:11 Kategoria Aktualności
kronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 4 do 11 listopada.

 

Zdarzenie drogowe w Łukówcu

4 listopada. Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łukówiec, w którym uczestniczył samochód osobowy Chevrolet TACUMA. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, a następnie przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto wyznaczono i zabezpieczono miejsce lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcji uczestniczyły dwa zastęp PSP oraz jeden zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Miętne

5 listopada. Po godz. 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Miętne, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Honda Accord. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Borowie

5 listopada. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Borowie, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe: Opel Zafira, Honda Accord i Fiat Ducato. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Pilawa.

6 listopada. Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Pilawa, w którym uczestniczyły dwa pojazdy osobowe: Ford Mondeo i Hyundai i20. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej i przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Garwolin

7 listopada. Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Garwolinie na ul. Kościuszki, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Peugeot 3008 i Land Rover. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Garwolin

7 listopada. Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Sobieskiego w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Astra i Honda Jazz. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ponadto pojazd leżący na dachu postawiono na koła przy użyciu wciągarki samochodowej. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Łaskarzew

7 listopada. Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Polnej w Łaskarzewie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Ostrybór

8 listopada. Przed godziną 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Ostrybór, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: VW Passat i Peugeot 206. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W działaniach trwających ponad jedną godzinę brały udział dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Miastków Kościelny

8 listopada. Po godzinie 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Warszawskiej w Miastkowie Kościelnym, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Ford Mondeo i VW Passat. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W działaniach trwających ponad cztery godziny brały udział dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Przewóz

9 listopada. Przed godziną 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Przewóz, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Peugeot Partner. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonym pojeździe. W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież