Wójtowie zasłużeni dla policji

Opublikowano: 21 listopad 2019, 18:03 Kategoria Aktualności

W Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. Jeden z nich zasili kadrę Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. W trakcie uroczystości dwóch wójtów z naszego powiatu otrzymało Brązowe Medale za Zasługi dla Policji.

Punktualnie o godz. 11 meldunek o rozpoczęciu uroczystości złożył Komendantowi Wojewódzkiemu Policji zs. w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniewowi Mikołajczykowi, nadkom. Szymon Duraziński. Następnie ślubowanie złożyło 55 policjantów, w tym 16 policjantek.

Nowi policjanci wypowiedzieli słowa, które stanowią bardzo ważne zobowiązanie: "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Słowa gratulacji nowo przyjęci do służby policjanci usłyszeli od Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniewa Mikołajczyka. Do życzeń komendanta dołączył się także Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu podinsp. Dariusz Brzezicki. Do funkcjonariuszy trafiły też obrazki z patronem Policjantów, Michałem Archaniołem, które przekazał ks. kanonik Mirosław Dragiel. Po uroczystym ślubowaniu pierwsze szkolenie dla nowych policjantów przeprowadził Zespół Komunikacji Wewnętrznej KWP zs. w Radomiu. W czasie szkolenia poruszano m.in. kwestie wizerunku policjantów.

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostek terenowych województwa mazowieckiego. Jeden z policjantów zasili KPP w Garwolinie.

Dzisiejsza uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia 16 osobom Srebrnych i Brązowych Medali za Zasługi dla Policji, który został ustanowiony jako odznaczenie za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji. Medal ten przyznaje się również za współpracę polskiej Policji z policjami innych państw. Medal nadawany jest przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych z własnej inicjatywy albo na wniosek Komendanta Głównego Policji. Brązowe odznaczenia odebrali wójtowie gmin Garwolin Marcin Kołodziejczyk oraz Trojanów Stanisław Kostyra.

KPP Garwolin, opr. red.

Komentarze  

0 #3 praworządni i silniantek degenerat 2019-11-24 07:50
w czy ci wójtowi niby tacy zasłużeni, chyba że są z pis-a, a to już inna powieść. to partia jedyna, słuszna, nieskazitelna, praworządna, katolicka, elitarna. Ha, Ha, hi, hi i takie są członki z trojanowa i gminy
Cytować
+2 #2 swój swojemu krzywdy nie zrobiSami swoi. 2019-11-22 19:34
swój swojego zawsze znajdzie
Cytować
+2 #1 swój swojemu krzywdy nie zrobiSami swoi. 2019-11-22 19:34
swój swojego zawsze znajdzie
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież