Taluba: Śmierć w pożarze

Opublikowano: 11 grudzień 2019, 19:54 Kategoria Aktualności
talubapożargmina garwolin

Starsza kobieta zginęła w pożarze domu w Talubie (gm. Garwolin).

Pożar zauważono ok. godz. 17.30. – Po dotarcie na miejsce, ogniem objęty był cały budynek mieszkalny – informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Pożar gasiło sześć zastępów straży, w tym trzy OSP. Niestety w wyniku pożaru śmierć poniosła ok. 75-letnia kobieta, mieszkająca w budynku.

Aktualizacja, 12 grudnia, godz. 12.10. -  O godz. 17.30 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Talubie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożar jest w fazie rozwiniętej i obejmuje cały budynek. Z informacji uzyskanej od osób postronnych wynikało, że wewnątrz może znajdować się kobieta w podeszłym wieku, która tam zamieszkiwała. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody do wnętrza płonącego budynku, a po zmniejszeniu intensywności pożaru ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do środka i znaleźli zwłoki kobiety. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych i dogaszania pogorzeliska. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych pod nadzorem prokuratora zakończono działania. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP i trzy zastępy OSP - informuje st. kpt. Biernacki.

red.

fot. KSO

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież